| Mihai87 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de Karate dar din ce stiu e un sport foarte periculos. Elevii sunt invatati sa reziste la lovituri puternice si sa aplice lovituri astfel incat sa isi poata ucida adversarul. Cine a facut Karate sau cunoaste foarte bine acest sport imi poate da un sfat?

2 răspunsuri:
| csmin a răspuns:

Nu este asa cum crezi tu la inceput vei face mai mult exercitii fizice... apoi dupa o perioada de timp va vor invata tot felul de miscari de "karate"....acest sport nu se bazeaza pe bataie se bazeaza pe controlul trupului

| Ciubotaru_Alex_2001 a răspuns:

Daca nu vrei un sport de,, bataie" poti sa te apuci de Aikido. Este un sport in care folosesti forta distructiva a atacatorului intr-un mod pasnic ca sa spun asa. Gasesti un dojo in Bacau.