| Misu_Chircan_1983 a întrebat:

Vreau si eu niste servere de sa:mp cu versiunea 0.3x.
dar serverele sa vie daca se poate RP(Role Play)

56 răspunsuri:
| UngureanuFlorin a răspuns:

HostName: Ungureanu RPG v1.0 |
Address: 178.157.85.21:7777
Players: - / 25
Ping: 12
Mode: Ungureanu|RPG v0.1
Map: LS / LV /SF
Server nou!

| Robyi a răspuns:

Name: Convoy Trucking
Address: server.convoytrucking.net:7777
Players: x / 100
Ping: xx
Language: English

| Toshima a răspuns:

Connect RPG2.B-Zone.Ro!
{{{ Address: RPG2.B-Zone.Ro:7777
Players: 200/1000
Ping: 33
Mode: RO - RP v 5.3.9
Map: LS - LV - SF
Este al 2a server pe tara ca faima.
- Are Staff corect si playeri buni
- Server populat si dezvoltat din punct de vedere economic.
- Poti beneficia de ajutoare de inceput care consta in bani.
- In functie de level, vei primii vehicule de tutorial ( Level 1 - Faggio; Level 2 - Perrenial; Level 3 – Bobcat; Level 5 - Bravura; Level 7 – Landstalker – care poate fi pastrat PERMANENT )
- Multe alte informatii poti gasi aici: Forum. RPG2.B-Zone.Ro

** ATENTIE: PENTRU BONUSURI, LA INCEPUTUL JOCULUI ADAUGATI ID DE REFFERAL URMATORUL COD: 73974 ( ID Refferal vi-l cere la crearea contului )

| xBesTLifeX a răspuns:

Intra pe http://e-zone.zapto.org/, este deschis de 1-2 zile

Adress: 93.119.30.135:7777
Players: x/50
Ping: 20
Mode: SAMP.EZ v5.0
Map: Romania

Serverul are:
-Un sistem de masini personale, case, bizzuri;
-Un sistem de War

Factiuni:

-Police Departament
-F.B.I.
-National Guard
-Fire/Medic
-Cuneo Family
-Corleone Family
-Barzini Family
-Tattaglia Family
-Paterno Family
-Stracci Family
-Hitman Agency
-Mayor
-Taxi Cab
-News Reporter
-School Instructor
-Tow Truck Company

Serverul are admini/helperi de nota 10 care te ajuta la orice problema, este un server foarte frumos.

Intrati si distrati-va, SPUNETI VA ROG CA V-A ADUS V1p3r

| Eternal a răspuns:

Server IP
DNS
rpg.ro-mixers.ro

Factiunile care ruleaza pe server-ul nostru.
Police Departament
F.B.I.
National Guard
Governament
Tow Truck Company
News Reporter
School Instrcutors
Paramedic
Hitman Agency
Mafii:

The Triad's Mafia
The Porello Family
The Sicilian Mafia
The Russian Mafia

Job'uri
Detective.
Layer.
Drugs Dealer.
Pizza Boy.
Farmer.
Bus Driver.
Mechanic.
Arms Dealer.
Garbage.
Product Delivery.
Mower cutter.
FisherMan.
Trucker.
Patrol Delvery Man.
Woodman-unic.
Bale Mover.

Clanuri:
Ai prieteni? Vrei sa iti faci un clan? Nimic mai simplu. Fa o cerere pe forum si vei primi si o categorie pentru clanul tau. Iti poti invita membrii in joc, ii poti da afara, ii poti promova.

Eventuri:
Event Race- Un admin porneste eventul race si este mai exact un race intre 2 persoane.Castigatorul va castiga RP'uri sau bani.
Event Deagle- Un admin porneste eventul deagle si este mai exact un duel intre 2 persoane.Castigatorul va castiga RP'uri sau bani.
Event Search- Un admin amplaseaza un sac de bani prin oras. Gaseste-l si vei primi RP'uri sau bani.
Event Gungame- Un admin porneste un event gungame si este exact ca in counter-strike. Ai diferite niveluri la arme. Castigatorul va castiga RP'uri sau bani.

Rob Bank
Ai oportnunitatea de a jefui banca singur sau cu alti 3 prieteni. Primiti un sac de bani in spate iar voi trebuie sa ajungeti in checkpointul de pe harta pentru a va indeplini misiunea.

Paintball
Nu face DM in zone publice, cheama-ti prietenii si fa-o la paintball. Castigatorii vor primi RP'uri/bani in functie de noroc.
http://i.cubeupload.com/P5wXNG.png
Race'uri
Ai chef de curse? Nu face curse ilegale. Ia-ti un prieten si intrece-te in circuitul nostru de race. Poti castiga RP'uri daca esti norocos.
http://i.cubeupload.com/1xb3oM.png
BoomBox
Vrei sa ai un radio? Cumpara-l de la Radio Shop. Poti pune muzica oriunde. Poti organiza o petrecere in aer liber cu prietenii.
http://i.cubeupload.com/5veP3Z.png
Car Dealership
Vrei sa ai o masina personala? Cumpara-ti de la dealership. Un jucator poate avea o masina, un motor si un avion iar un jucator premium doua masini, un motor si un avion.
http://i.cubeupload.com/Hy3Ssp.png
Turf War
Unde "Mafile" fac un razboi pe fiecare seara, pentru teritorii, suprematie si alte chesti.
http://i.cubeupload.com/Dg5EWk.png
Fire
Apar incendii in anumite locatii de care se vor ocupa paramedicii.
http://i.cubeupload.com/xBZ0cF.png
Driving School
http://i.cubeupload.com/u9IVQm.png
Speedometer
http://i.cubeupload.com/h4KQx5.png

| Sobi a răspuns:

Raspunsuri de bata nene! Stiti ce inseamna Roleplay? Majoritatea ziceti, serverele alea unde te chinui sa faci 100$.Dar nu ba, Roleplay inseamna simularea vietii reale, si cred ca la asta se referea baiatu', altfel scria RPG. Uite aici:server.ls-rp.ro:7777|193.84.64.54:7777(pe al doilea joc eu, ma cheama Shakur Jefferson.)|93.119.26.205:7777, trebuie sa se deschida|server.ro-roleplay.com, sper ca ti-am fost de ajutor.

| Mihaita_Adrian_1999 a răspuns:

92.86.42.238:7777 asta e cel mai tareeeeeeee vip gratis tot ce vreti love struck superrr

| Ionutzz123 a răspuns:

RPG.CsTars.Tk! Cel Mai Bun SV!
- Politia Romana
- Armata Romana
- S.R.I
- S.M.U.R.D
- Taxi
- School Instructors
- Hitman
- Guvern
- Stiri
- Tigani
- Remorcari auto
- Total Security
- Clanul Capone
- Clanul Sadoveanu
- Clanul Duduianu
- Clanul Camataru
- Clanul Corsicanu
- Clanul Tobosaru
_________________________________________________________

Joburi (/jobs)
Ilegale:
- Dealer de arme
- Dealer de droguri
- Spargator de masini
- Prostituata

Legale:
- Detectiv
- Avocat
- Boxior
- BodyGuard
- Mecanic
- Gunoier
- Camionagiu
- Barcagiu[Unic]
- Sofer de tren [Unic]
- Taietor de iarba [Unic]
- Miner [Unic]
- Padurar
- Distribuitor baloti [ Unic]
_________________________________________________________

Sisteme & alte facilitati
- Sistem de Masini personale (/v) Playerii obisnuiti pot detine 3 masini, cei cu cont premium 4
- Sistem war pe teritorii (/turfs,/war,/ataca,/apara,/gpst)
- Exista 48 de teritorii pe server, facute ca pe B Zone!
- Sistem Donatori
- Sistem Eventuri
- Sistem Arme Personale [Unic](/cumpararma, /vindearma)
- Sistem TD la masina (TD - De cate ori iti explodeaza masina personala)
- Sistem Kilometri la masina
- Sistem Anti-Cheats Avansat
- Sistem Seif
- Sistem Savetuning
- Sistem RobBank
- Sistem Admini
- Sistem Agenti
- Sistem Kilometraj
- Sistem Bancomat
- Sistem Radio (pe tasta Y )
- Sistem Case
- Sistem Bizuri
- Sistem SBizuri
-Sistem de ore jucate in factiune [unic]
-Sistem de admini avansat
_________________________________________________________
- Locati ale hq-urilor unice,
- Primarul are acces la /setjob
- Interior banca UNIC!
- Spalatorie Los Santos /spala
- Arma personala apare la /stats
- Economia serverului este foarte scazuta
- Toate intrarile si iesirile sunt pe Tasta ENTER / F
- Masinile personale se pot cumpara din parcarea de la banca los santos / plaja
- Exista comanda /demisie
- La agenti si admini le apare la /stats cati playeri au ajutat si de cate ore sunt in staff
- Gamemodul Ruleaza pe MySql r6

| LuCy21 a răspuns:

HostName: Respect-Game: O noua viata!
Address: respect-game.ddns.net:7777
Players: 21 / 100
Ping: 17
Mode: RG:RPG v1.3.4
Map: RG City

| ZexyZek a răspuns:

BuGGed RPG
Cel mai tare server Roleplay (parerea mea)
Players: 575 / 1000
Ping : 28
Mode RPG Romania 2.21.1
Map LS and LV
am auzit ca o sa bage si SF-ul

Va astept pe Server

| AndreiUNJucator a răspuns:

[RPG.PLAYED.RO]
Iti recomand cu cea mai mare placere singurul server pe care m-as vedea jucand luni poate chiar si ani. Ownerul Time este cel mai de treaba admin pe care l-am vazut iar serverul nu promite decat lucruri bune pentru viitor. [www.played.ro]

| qwertyseb a răspuns:

Esti de al meuwinking uite aici cele mai bune servere RPwinking
West Side RPG :
Address: 46.4.112.57:7777
Players: 60 / 200
Si dupa parerea mea cel mai bun server RPG din lumewinking
Spring Vale RPG : 85.17.201.165:7777
Joburile ca cele din realitatewinking

| cristian2341 a răspuns:

HostName: SDZone: RPG Server[0.3x]
Address: 79.113.158.181:7777
Players: 1 / 500
Ping: 69
Mode: SDZ v1.1
Map: LS • LV • SF

| AdryanZ a răspuns:

HostName: Ender-Gaming : RPG Server [0.3x]
Address: 89.39.12.89:7777
Players: 34 / 50
Ping: 3
Mode: EG:RP v0.8x
Map: RoRPG LS+SF

| milandru a răspuns:

SERVER DE SA-MP

Adresa sv :convoy.wji.ro:7777

Servarul este deschis nou

Playeri: 6/50

admini super de treaba

Forum : http://wji.ro/

| razvanrus a răspuns:

HostName: DarkNight RPG|Incepatorii /newbie
Address: 188.213.212.115:7777
Players: 8 / 50
Ping: 21
Mode: DarkNight|RPG v3.2
Language: En/Ro (R) cand intrati scrieti /report xxanacondaxx2 m-a adus! cel mai fain sv de samp

| Ionut2099 a răspuns:

Status ONLINE
Adresa rpg.skilledz.ro:7777
Jucatori 6 / 100
Mod principal de joc Role Play
Alte moduri de joc Gang Wars
Harta Los Santos
Pagina web
http://www.skilledz.ro/forum

| DealyRKO a răspuns:

HostName: Devilz 2 arme + masina gratis!
Address: 94.177.106.178:7777
Players: 11 / 50
Ping: 25
Mode: Devilz v0.0.4
Map: San Andreas

| haini a răspuns:

46.102.116.34:7777 tasteaza /report ma aduc Blondu e super tare serverul

| bogdan1005 a răspuns:

HostName: LCSNN
Address: 89.33.242.181:7777
Players: 5 / 50
Ping: 24
Mode: LcS RPG v0.9
Map: LV and LS
e svru meud e samp si acuma l-am deschis

| FernyZU a răspuns:

Deschiderea serverului de SA:MP RPG.GAMESTYLE.RO.

Data programata: 14.12. 2016, ora 16:00.
Serverul este gazduit la zeroping.ro si detine 100 de sloturi cu posibilitate de marire oricand.
Serverul va beneficia de update-uri din 2 in 2 zile de catre scripterii nostri.
Pentru inceput orasele Los Santos si Las Venturas vor fi deschise.
Economia serverului va fi una de tip medie.
Serverul detine foarte multe sisteme care sunt avansate si pe plac.
Donatiile sunt folosite pentru plata serverului si pentru intretinerea comunitatii GameStyle Romania, in schimbul donatiei sunteti rasplatiti cu puncte premium pe server cu care puteti sa cumparati diverse chestii din [/shop].
Panel: http://gamestyle.ro/panel

Factiunile serverului sunt:
Departamente - Los Santos Police Departament, Las Venturas Police Departament, Federal Bureau of Investigations, National Guard.
Mafii: Los Zetas, Grove Street, El Loco Cartel, Ballas Family.
Factiuni pasnice & mixt: Taxi LS, News Reporters, School Instructors LV, Paramedic Departament LV, Hitman Agency.
Levelul minim pentru departamente este de level 7, levelul minim pentru factiuni pasnice este level 5 iar pentru Hitman Agency este 10.

Joburile serverului sunt:
Farmer, Arms Dealer, Detective, Trucker, Mechanic, Drugs Dealer, Fisherman, Car Jacker, Pizza Boy, Bus Driver, Garbage Man.
Joburi care vor fi adaugate in urmatoarele update-uri: Programator, Vanzator de Inghetata, Quarry Worker si Apicultor.

In perioada 14.12. 2016 - 02.01. 2017 va fi organizat evenimentul Advent Calendar (bonus / giftbox / quest / multe alte surprize), detalii in link-ul de mai jos:
http://forum.gamesty...22016-02012017/

| Ozone a răspuns:

HostName: SA-MP.CSBlackDevil.Com
Address: 188.214.216.44:7777
Players: x / 75
Ping: 26
Mode: CSBD v1.6
Map: San Andreas

| grunzu69 a răspuns:

RPG.VibePlay.ro vineri wipe.A sansa la helper/admin/leder!

| Alexutzu_Alexu_1975 a răspuns:

HostName : [0.3x] EvoGame RPG
Adrres : 93.119.26.243:7777
Players : 15/50
Ping : 20
Mode : EvoGame|RPG v0.2
Map : San Andreas
[10/14/2013 8:14:38 AM] Talk Dirty To Me!: Zi ca /report TuTuGamer1999 m-a adus.

| SenKing a răspuns:

Rpg.redgame.ro
Un server deschis in aceasta luna, cu un sistem de rob original, in banca din lv.

| nachogrande a răspuns:

HostName: (0.3x)iNtoxicattes.RPG

| MosuPlayed a răspuns:

Iti recomand Rpg.Played.Ro un server recent deschis si foarte frumos. Forum www.played.ro Incearca si tu sigur n-o sa regreti;)

| Andrei_Geani_1993 a răspuns:

Server sa:mp nou deschis:
GM RPG Role-Play
DealerShip cu toate masinile
Job-uri unice
Conturi premium si giftbox
Se vor da admine, helpere si lidere
Update-uri zilnic si fara bug-uri!
IP:93.119.25.75:7777

Server samp newly opened:
GM RPG RolePlay
Dealership with all cars
Unique Job
Premium accounts and giftbox
It will give admine, helpers and leaders
Daily updates and no bugs!
IP: 93.119.25.75:7777

| Nesquisse a răspuns:

HostName: FunGame RPG | Tastati /bonus
Address: fungame.samp.ro:7777
Players: 9 / 100
Ping: 8
Mode: FunGame RPG v2.0
Language: RO / EN
Site: fungame.esy.es
P.S: Serverul este deschis de pe 11.12. 2016, deci aveti o sansa de lider, helper, bizz-uri, case.
Va asteptam intr-un numar cat mai mare!

HostName: FunGame RPG | Tastati /bonus
Address: fungame.samp.ro:7777
Players: 9 / 100
Ping: 8
Mode: FunGame RPG v2.0
Language: RO / EN
Site: fungame.esy.es
P.S: Serverul este deschis de pe 11.12. 2016, deci aveti o sansa de lider, helper, bizz-uri, case.
Va asteptam intr-un numar cat mai mare!

HostName: FunGame RPG | Tastati /bonus
Address: fungame.samp.ro:7777
Players: 9 / 100
Ping: 8
Mode: FunGame RPG v2.0
Language: RO / EN
Site: fungame.esy.es
P.S: Serverul este deschis de pe 11.12. 2016, deci aveti o sansa de lider, helper, bizz-uri, case.
Va asteptam intr-un numar cat mai mare!

HostName: FunGame RPG | Tastati /bonus
Address: fungame.samp.ro:7777
Players: 9 / 100
Ping: 8
Mode: FunGame RPG v2.0
Language: RO / EN
Site: fungame.esy.es
P.S: Serverul este deschis de pe 11.12. 2016, deci aveti o sansa de lider, helper, bizz-uri, case.
Va asteptam intr-un numar cat mai mare!