| Andreea0612 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce exercitii faceti regulat, in fiecare zi sau de cate ori pe saptamana? Si de cat timp il faceti?
Nu neaparat pentru a slabi, doar pentru a va mentine silueta.
Fiti sinceri va rog :-)

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

2007 m-am dus la sala prima oara, teribilismul varstei m-a facut in 2009 sa nu mai pot merge. am facut inot 2 ani de 3 ori pe saptamana pana in decembrie 2011. din ianuarie fac sala din nou. 3-4 ori pe saptamana sala, restul zilelor cardio. merg incet din cauza problemelor pe care le-am avut si inca le am

| 21ndstillachild a răspuns:

Eu fac exercitii cand nu am altceva de facut, adica sa nu stau sedentar, gen cateva flotari, abdomene, chestii de genul

| Coco2730 a răspuns:

Am inceput sa fac miscare in mod regulat de 4-5 ani, cand am observat ca m-a ajutat sa slabesc si sa ma simt mai bine. In general ma plicitisesc daca pastrez un anumit tip de exercitiu, asa ca mereu caut noi forme de a ma antrena. Incerc sa fac cat mai mult fitness(fac exercitii cu gantere, genulfexiuni, flotari), dar ma plictiseste, asa ca mi-am achizitionat role, coarda de sarit, skateboard, bicicleta, o data pe an ma inscriu la sala de forta. De asemenea, imi place sa inot, sa alerg, dansez, sa fac yoga, sa merg la tenis, etc. In ultima luna am inotat(de vreo 7-8 ori), am laergat(2 ori), am facut yoga(3 ori) si pilates(3-4 ori), ambele de acasa, din fata calculatorului. Cred ca e tot. Ideea e ca le schimb permanant, altfel as fi renuntat de mult.

| wallent1n a răspuns:

Luni, Marti, Miercuri, Joi, Vineri, Alergare 1 ora si sala 2 ore, antrenament inceput usor acum 4 ani, si de atuncea in fiecare saptamana fac miscarewinking

| Bafta321 a răspuns:

Pai sincer sa fiu eu fac in fiecare seara 20 Abdomene, 20Flotari si 40 Semiecher.
Incearca si tu!
Bafta!

| Denny a răspuns:

Am probleme cu inima, si nu prea fac sport... Totusi acord zilnic 20 de min unor exercitii usoare, mai mult stretching... a, si ceva kineto pentru scolioza. Fac de vreo 2 luni.