| Podolski19 a întrebat:

3 pasari sunt pe o sarma, un vanator trage cu pusca in una, cate mai raman?

Răspuns Câştigător
| alyna a răspuns:

0 pentru ca se sperie si zboara!

35 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Avem :
X1= 2 Păsări, dacă păsările sunt surde.
X2= Mulțimea vidă, dacă păsările sunt sănătoase.
X3= 3 Păsări, dacă pasărea împușcată rămâne agățată de sârmă.

| Dmesss a răspuns:

Cate mai raman in viata? Cate mai raman pe sarma? Cate mai raman unde? Nu este o intrebare completa.

| nutepriveste21 a răspuns:

Nu mai ramane niciuna, pleaca toate suparate foc, pentru ca tu bagi poante rasuflate rau!

| Claudiu2011 a răspuns:

0 ca celelalte fug

| addyy a răspuns:

Daca tragi cu luneta de la mare distanta pot sa mai ramana doua.

| PikaRawrr a răspuns:

Matematic:2
Logic:niciuna pentru ca se sperie happy

| bogdan3vl a răspuns:

Pai una ca celelalte doua fug si ramane doar aia impuscata picata la pamant big grin

sau daca te-ai referit cate mai raman in viata raspundul este doua

funditatongue

| Dreamy a răspuns:

Depinde si pe ce fel de sarma se afla. Daca este sarma de la cablul electric vanatorul trebuie sa fie dus cu colinda sa traga.

Deci raspunsul este ca nu a tras.

| Epurean a răspuns:

0 - una moare si celelalte se sperie si fug

| daniel_8163 a răspuns:

Daca dai si funda, atunci nu mai ramane niciuna.

| AlynnaOanna a răspuns:

0,pentru ca restul se sperie de zgomot si isi iaw zborul.Sau,nu ai specificat unde raman. Poate ramane doar 1.Aceea impuscata, al carei trup neinsufletit este sub umba copacului(lol sunt nebuna nu aveam ce face laughing )

| IlegalSmile a răspuns:

2 pasari rolling on the floor probleme de clasa I rolling on the floor

| blue95 a răspuns:

0 pentru ca restul zboara.

| StarMagda a răspuns:

Niciuna,s-au speriat din cauza zgomotului facut de pusca.

| Progeniturã a răspuns:

Una singura. ramane pasarea impuscata.

| TheDarkOne a răspuns:

Matematic, mai raman 2
logic, nu mai ramane niciuna deoarece s-au speriat celelalte 2

funda?batting eyelashes

| Bailey a răspuns:

0 pentru ca una a murit si celelate s-au speriat laughingrolling on the floor

| andragrigoras2000 a răspuns:

Nicio pasare pentru ca celelalte se sperie si zboara la auzul impuscaturiilaughing

| BloodPrison a răspuns:

Nici una ca se sperie si zboara toate

| Annaa a răspuns:

Niciuna( 0 )

| TheK0smy a răspuns:

0 ca se sperierolling on the floor

| Crya a răspuns:

Niciuna...pentru ca se sperie si pleaca toate big grin

| EckoTM a răspuns:

Nu mai ramane niciuna pentru ca celelalte se sperielaughing

| AngelAnime11 a răspuns:

Nu ramane niciuna. Una a murit ia celelalte doua de speriatura au zburattongue

| RuxRawrr a răspuns:

Niciuna ca celelale se sperie happy

| Bibb1 a răspuns:

Nu ramane nici una, deoarece toate se sperie si zboara

| DeniiiD a răspuns:

Niciuna happy

| caporalul a răspuns:

2 pasari

| monibarbi10 a răspuns:

Poi ar ramane 2 dar se sperie si nu mai ramane niciuna.