| Cristi_3697 a întrebat:

A dat cineva teza la romana? doar ce-i din clasa a 10-a m-a intereseaza, daca ati dat va ro frumos sa-mi spune-ti si mie ce! dar sa-mi spuneti c-am tot ce v-a dat.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Da, ni s-a dat : Caracterizarea lui Ghiţă, Caracterizarea lui Harap Alb, Subiectul Romanului Ion, Relaţiile dintre personaje : Ana şi Lică Sămădăul, şi la Subiectul II, texte argumentative.
O seară plăcută happy!

pa, pa.

| Pomar a răspuns:

Am avut caracterizarea lu` Harap-Alb big grin. O prostie...

| xlmpq a răspuns:

Pff si eu o am joi, sper sa mi pice ceva usor laughing

| MariaO a răspuns:

Buna!
Noi am avut evolutia unui personaj intr-o opera citita ( basm sau nuvela), sa relatam episodul nostru preferat dintr-o nuvela si sa scriem diferente si asemanari intre basmul cult si cel popular happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Looll eu am maine sper sa pice ce v-a picat si voua e super simplu

| cataaa a răspuns:

Mie mi. a picat harap alb si nu am stiut nimic iar la celalalt numar a fost caracterizarea unui personaj dintr. o nuvela adica lapusneanu sau ghita din moara cu noroc