| RxDooM a întrebat:

Am de facut un proiect la Geografie despre anomaliile de la Magnitogorsk si nu gasesc mai nimic important despre fenomenul respectiv... daca puteti sa imi puneti un link in afara de wiki bineinteles, v-as fi recunoscator

1 răspuns:
| Lostlyric a răspuns:

Cauta tot ce poti despre paleomagnetism. Asezarea se afla intr-o zona geologica feroasa, unde se creeaza fenomene magnetice. Paleomagnetismul. Uite, un mic exemplu de articol (mai mult exemplificand notiunea): http://geologiefizica.blogspot.ro/......ul-si.html