| GulDan a întrebat:

Am niste intrebarii despre alcool!

1)Chiar face rau alcoolu daca beau odata la 1-2 saptamanii 1-2 beri sau altceva.

2)Mai nou si fetele beau mult..organismu lor e mai sensibil? le afecteaza mai rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici un animal nu bea
alcool si o
duc foarte bine, vinul rosu e bun dar in cantitati moderate, bautura te duce in groapa ca si tigara desigur,mai bine manca ceva proteine nu otrava, pai fetele beau se iau dupa baieti, depinde de fiecare, personal considerca ca omul isi sapa cu gura groapa

| OOOLEOOO a răspuns:

Berea este o substanta facuta din cereale, apa, orz, grau si drojdie.
Furnizeaza cantitati de vitamina B, plus cantitati mari de magneziu, seleniu si alte oligoelemente precum si vitamina B6. creste nivelul de "colesterol bun" si previne formarea pietrelor la rinichi.

Berea neagra sau nefiltrata contine un numar mai mare de nutrienti.

Despre vin putem spune aceleasi lucruri.

Consumul indelungat de substante alcoolice poate duce la alcoolism.

| xbugs a răspuns:

1 ) nu
2) nu

| BiancaBia1999 a răspuns:

Alcoolul face rau atunci cand bei in cantitati mari daca bei o bera e posibil sa te imbeti sau sa intri in coma depinde de organism, te-as sfatui sa bei maxim 1-2 doze iar daca nu te poti abtine bea bere fara alcool