| Bixu a întrebat:

Cate litere are alfabetul roman, dar fara diacritice? Normal cate litere are?

Răspuns Câştigător
| Eduard_Coco_1984 a răspuns:

Pai literele sunt a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x, y, z (26 in total) fara diacritice, iar cu diacritice sunt 31.

10 răspunsuri:
| kariny06 a răspuns:

Pai cu diacritice sunt 31, iar fara sunt 26. Fundaa?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| junkistul a răspuns:

Alfabetul raman are 26 de litere fara diacritici cu tot cu diacritici are 32 funda?

| Fortune a răspuns:

"parca asa le zice"
doamne, fetito, pe ce lume traiesti?
cum ai trecut prin scoala?

| AndreeaDeea98 a răspuns:

Pai literele sunt a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x, y, z 26 in total fara diacritice, iar cu diacritice sunt 31.

| Bixu explică (pentru Fortune):

Inteligentule sau inteligent`o ce esti si tu. Aveam un lapsus. Mai bine nu te mai bagai daca nu stii. Eu am trecut prin scoala dar sa te vad pe tine. Cate litere are alfabetul? Ca vad ca tot nu mi-ai raspuns deci inseamna ca nu stiitongue.

| AndreeaDeea98 a răspuns:

Multumesc pentru fundita!

| Magdea_Paula_1982 a răspuns (pentru kariny06):

| SangeriuS a răspuns:

| Eduard_Coco_1984 a răspuns: