| tsevaoth a întrebat:

Biblia spune ca dupa ce Adam si Eva au fost izgoniti din paradis, Dumnezeu a pus heruvimii si lama inflacarata a unei sabii ca sa pazeasca drumul spre pomul vietii.Intrebarea este, a inventat Dumnezeu conceptul de sabie?

Răspuns Câştigător
| Marcian a răspuns:

Vad ca ai urmarit filmul "Fantana".Ma indoiesc de faptul ca este chiar o sabie. Cel mai probabil asa a fost interpretata de oameni pentru a intelege mai usor.

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu, Dumnezeu ne-a inventat pe noi ca sa facem sabia.

| Flav a răspuns:

O fi inventat Dumnezeu sabia, dar eu am inventat otelul. Who's the man, who's the man?

| wales a răspuns:

Prima dată a păcătuit omul, pe urmă a apărut și " biciul "

| DorelSudoru a răspuns:

laughing tot ce vezi e facut de d-zeu de la sabi la ak47 si lasere

| Polaris a răspuns:

Dumnezeu e Gigi Becali, Războinicul Luminii, care cu ajutorul sabiei taie păcătoşii!

| CobraLeon a răspuns:

El a inventat sabia...noi minigunul happy

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
S-ar putea.

Sper ca te-am ajutat happy

| MajorAsshole a răspuns:

"Biblia spune..." cui pasa ce spune Biblia? Eu nu ma laud cu ce carti stiintifico- fantastice am citit in ultimul timp...

| tsevaoth explică:

major asshole esti in concordanta cu numele tau.

| tsevaoth explică:

Marcian nu am urmarit filmul Fantana dar ai raspuns corect, Moise a scris primele 6 carti ale bibliei iar sabia deja exista pe vremea lui, Dumnezeu nu a inventat conceptul de arma.