| anileda95 a întrebat:

Buna cine ma poate ajuta? comentati afirmatia"exista o masura in toate"funda

3 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

Adica nu trebuie sa fii lacom intreci masura sau norma data

| Emilian601 a răspuns:

Se refera la faptul ca fiecare stadiu a evolutiei noastre morale, sociale si spirituale are un anumit incepu si final, o extrema pozitiva si una negativa, noi trebuie sa fim cat mai cumpatati in viata ("Prea mult strica" aici face exceptie un singur sentiment) sa nu fim fericiti din orice nimic, sa nu fim tristi cand nu avem motiv, si cel mai importanat, sa nu impingi limita cand sti ca nu se poate...

| adi2010 a răspuns:

Adica trebuie sa fii moderat in toate, sa nu exagerezi