| Georgiana_Ionela_1994 a întrebat:

big grin
Daca am terminat facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei, specializarea Pedagogie, care sunt sansele pentru a putea deveni psiholog? Este suficient sa fac un master pe psihologie clinica sau imi mai trebuie si alte cursuri de pregatire profesionala?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde unde vrei sa lucrezi. Daca vrei sa lucrezi intr-un spital mai ai nevoie si de alte cursuri. Daca vrei doar sa lucrezi la o firma sau la un cabinet independent, doar masterul este suficient.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Pai daca ai terminat psihologia si ai licenta, inseamna ca esti deja psiholog. Tinand insa seama ca tara-i plina cu absolventi de psihologie, si nu numai, un master este mereu binevenit, dar nici acesta nu-ti va oferi siguranta unui loc bun de munca.