| BerbeceSabinAlexandru a întrebat:

imi puteti explica Teoria Haosului, va rog. Nu ca pe Wikipedia, vreau sa imi dați niște exemple in care apare aceasta teorie. Am vazut recent un spectacol de Stand-Up Comedy si zicea ca intr-un film de Jim Carrey este prezentat "efectul fluture" si a dat un exemplu: daca un fluture din Europa a dat din aripi intr-o zi oarecare, va isca o tornada in Brazilia intr-o alta zi/perioada. As dori sa stiu daca este bun exemplul si sa imi dați si altele. Mulțumesc happy

1 răspuns:
| Pintoiu_Valentina_1998 a răspuns:

Ceva de gen: cea mai mica si neinsemnata fiinta sa produca un haos foarte, foarte mare. Sper ca te-am ajutat.