| Lauraquestion a întrebat:

sunt microscoape speciale pentru biologie, sau sunt toate bune? Mersi

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Exista diferite tipuri de microscoape care se folosesc diferentiat, in functie de obiectul cercetarii in biologie--- spre exemplu, microscopul monoocular 40X poate fi folosit de un entomolog( pers.care studiaza insectele) dar nu poate fi folosit de un microbiolog( pers.care studiaza bacteriile ) pentru ca are putere de marire mica. Numai bine!

| PrOEvolution a răspuns:

DA exista si sunt bune