| Starlight510 a întrebat:

Filologie sau Stiinte ale naturii? Ce spuneti?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde şi ce facultate vrei să faci după...
Oricum, la Filologie este mai UŞOR :)

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| dragosbogdan001 a răspuns:

La stiinte ale naturii este mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum să le compari.
Unul este uman și altul real.
La filologie te bazezi pe limbi străine, istorie iar la științe ale naturii biologie, chimie, fizică, matematică.
La care ești tu mai bună dă. Ia-te după ce te pasionează mai mult și ce vrei să faci în viitor. Nu te lua după ceilalți, facultăți de urmat găsești la ambele profile. Succes!

| 0Alexander0 a răspuns:

Stiintele naturii, un profil mai bun, cu viitor.

| blajxy a răspuns:

Daca esti buna la toceala alege filo, vei face istorie de te vei satura, daca te pricepi cat de cat la matematica alege stiinte, bafta oricum!

| Georgiana220698 a răspuns:

Filo e mai usor