| Marian116 a întrebat:

Care e diferenta dintre: Lucid Dream-OBE-Astral Projection?
Azi am incercat metoda WILD de Lucid dream, am ametit taare, totul se invirtea, ochii mi se miscau stinga-dreapta ca si cum ar fi uniti de cap cu arc...
Mam speriat unpic si mam udat cu apa le fata, apoi iarasi am incercat, de data asta a fost normal, vedeam flash.uri de lumina si forme cu ar trebui sa fie, numi simteam miinile (chiar nu intelegeam in ce pozitie stateau degetele big grin ), a incercat sami misc degetele cu mintea, nu in Real si sa primit, dar...
Nu am ajuns la visul lucid si nici la Astral Projection(Care are cam aceeasi pasi)
Puteti sa-mi dati niate idei/sfaturi?
Accept orice raspuns.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

OBE si lucid Dream este acelasi lucru indiferent ce zic unii si altii.
Exista zeci de tehnici dar trebuiesc indeplinite mai multe conditii ca totul sa functioneze.
Citeste aici, mi se pare cel mai complet :
http://fymaaa.blogspot.ro/2010/03/proiectii-astrale-17032010.html

| drutzix a răspuns:

Normal ca nu ai ajuns la proiectie astrala pentru ca nu exista asa ceva.