| doarUnCopilprost a întrebat:

Care este adevarul despre lume?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Adevărul este ascuns. Dacă l-am ști am fi iluminați. Nu suntem. Poate că sunt ma multe adevăruri și știm doar unele din foarte multe.

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Că încă nimeni nu a reuşit să demonstreze că ar exista viaţă după moarte.

A da, şi mai e adevărat că viaţa trece foarte repede, te poţi trezi pe la 60 de ani că viaţa a trecut pe lângă tine cu o viteză nemiloasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă l-ar ști cineva, crezi c-am mai fi aici?

| Tonlii a răspuns:

Suntem intr.o epoca contemporana.
In zilele noastre este extrem de greu sa iti castigi existenta pe acest pamant deoarece nu fiecare dintre noi are limite, insa aceste limite pot fii, spre uimirea noastra, strabatute cu usurinta, acestea se numesc depasirea limitelor.
Sunt situatii si situatii, zile si zile, nopti si nopti in care poate nu realizezi ca fiecare secunda din viata nu mai poate fii retraita adica chiar daca noi dorim sa mai facem inca odata ceea ce am facut ieri, nu va putea fii exact asa pentru ca poate inima ta nu bate la fel, poate mintea ta nu gandeste la fel etc.
Acum in aceasta saptamana oamenii sunt innebuniti de gay ( s-a adoptat legea ca homo, bi, gay au voie sa se casatoreasca legal in orice tara ) dar multi oameni spun ca le este scarba, sunt de-a dreptul fara viata, oameni care nu au doar o singura idee, oameni care nu inteleg ca ''credinta'' este doar o chestie mostenita, iubirea este iubire nu conteaza cum ti-o expui si pe cine, 90% din populatie spun ca le este scarba de gay, homo... mda si cei din alte tari mananca creier de broaste picioare de mistret limba de sarpe, chiar si caini si nimeni nu mai obiecteaza.
In lumea de astazi toti trebuie sa fie la fel.