| товарищ a întrebat:

Care este cel mai moral lucru in punctul vostru de vedere?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Cea mai morala fapta este cea care transcende moralitatea.
Prin "transcende" intelegand "transgreseaza".

17 răspunsuri:
| ioandreii a răspuns:

Sa daruiesti, tot ce poti pentru, a folosi pe celalat; si sa nu vrei in schimb decit bucuria interioara, ca ai fost in stare.

| Rony23 a răspuns (pentru ioandreii):

Asa e. Imi dai niste bani?

| ioandreii a răspuns (pentru Rony23):

Ce vrei sa faci cu ei?happy

| Rony23 a răspuns (pentru ioandreii):

Vreau sa imi cumpar un telefon

| ioandreii a răspuns (pentru Rony23):

Cumpar eu unul de la amanet cu 40 de ron si ti-l trimit. Sa-mi dai adresa.
Fratele meu eu te intelg. Dar daca ai sti, ce bine e sa ai o familie mare si unita, sa ai in jurul tau prieteni sinceri, sa ai o ocupatie care te pasioneaza; ai sti ca lucrurile cu adevarat importante sunt gratis. Altfel ajungi un lup intre lupi, cu care te aduni doar pentru a vina si cu care te bati apoi pentru a imparti "hoitul"( bani cu care cumperi placeri, respect, femei dar pe care niciodata nu le vei avea din plin deoarece ele sunt la tine pentru bani)

| Rony23 a răspuns (pentru ioandreii):

Sunt singur la parinti si locuiesc cu ei, am vreo 3 prieteni care sunt sinceri, de ocupatie sunt cizmar. Sunt bine. De bani cumpar mancare, haine si utilitatile care trebuiesc platite la un apartament. Femei nu am cumparat niciodata, nu sunt inapt. Nu sunt lup sunt urs, si sunt ala mare si negru din padure laughing

| sappy a răspuns:

Demnitatea!

| RAY a răspuns:

Personal cred ca cel mai miraculos lucru este ca avem sentimente, iubirea este cel mai moral lucru,este incredibil cum de poate exista asa ceva sfideaza ratiunea si logica din materie sa se ajunga la iubire,sentimente, emotie, ratiune, morala, ura etc sinceritatea e ceva moral si rar, bunatatea etc

| товарищ explică (pentru RAY):

Iubirea te poate convinge sa faci lucruri imorale...

| jrockfreak a răspuns (pentru товарищ):

Iubirea dorește binele, se sacrifică, nu e egoistă. Aia nu mai e iubire dacă îți face rău.

| neutrino a răspuns:

Sa-ti iubesti parintii " fara de pricina" si sa fii capabil sa ai coloana vertebrala.

| kteichd a răspuns:

Respectul

| товарищ explică:

Hmm. interesante raspunsuri.

| DeusCorrupti a răspuns:

Cel mai moral lucru?
Viața este plină de imoralități.

| nimenisinimik a răspuns:

Respectul!

Răspuns utilizator avertizat
| nechiforboss a răspuns:

Sa nu-i tradezi pe cei ce te-au ajutat,Sa nu minti,sa nu furi,sa nu inseli, sa iti ceri scuze cand ai gresit, etc.Dar unele lucruri nu pot fi realizate, cert ca toti avem si o parte imorala chiar daca nu vrem sa recunoastem, sau nici macar nu ne dam seama!