| SophiaMaia2001 a întrebat:

Care este formula fericirii?

Răspuns Câştigător
| powergirl a răspuns:

O cana de ganduri curate, o cana de fapte bune, o cana de respect pentru ceilalti, 3 cani de iertare, 2 cani de greseli bine batute.

amesteca bine si adauga lacrimi de bucurie, durere si simpatie pentru ceilalti. toarna 4 cani de rugaciuni si credinta ca safaci celelalte ingrediente mai usoare si sa ridici plamadeala de al celemai inalte culmi de traire crestina. dupa ce torni compozitia zi de zi coace bine la caldura bunatatii umane si apoi serveste cu un zambet si cu multa dragoste. e buna reteta?

11 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Exercitiul fizic si un cal bun.

| DeathIncarnate a răspuns:

Sex On Stop

| Mădă0611 a răspuns:

Ajunge serotonina, poti pune si oxitocina daca vrei.

| sublime89 a răspuns:

Nu exista doar una. Ea variaza de la persoana la persoana.

| PedoBarbie a răspuns:

H2O.

| Duucu a răspuns:

C60H89N15O13
vorbesc serios, chiar asta e formula fericirii...

| Vvistula a răspuns:

Fericirea e doar o stare de scurta durata, nu poti spune ca esti feiricit/a o luna intreaga fiindca e imposibil, si asta fiindca nu exista perfectiune, powergirl a conceput un raspuns care rezuma biblia, insa chiar daca i.ai dat funda nu ii vei respecta ajutorul pe care ti l.a oferit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Does Not Compute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti impacat cu tine si bun poti fi fericit usor.

| DanielVălean a răspuns:

Fericire= implinirea tuturor dorintelor; iubire; prieteni alaturi;

| Swan39 a răspuns:

Eh, dacă ar exista o formulă a fericirii toată lumea s-ar fi înghesuit de mult să o cumpere cu orice preţhee hee
Nu există vreo formulă universal valabilă, fiecare percepe, simte fericirea în mod diferit.