| SpuneLumii a întrebat:

Care este sensul firesc al vietii?

21 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Traiesti pe acest pamant putin, dar ai obligatia sa realizezi ceva in viata asta scurta, sa revolutionezi, sa lasi ceva in urma, astfel, asigurandu-ti nemurirea - prin faptele tale, ramai mereu viu. Eminescu spunea ca geniul scapa de noaptea uitarii. Acesta e sensul vietii.

| T0T a răspuns:

Poti sa o consideri un fel de parabola.

| TortQuemado a răspuns (pentru T0T):

Ce-ți mai place s-o arzi în dodii, ca să nu se vadă cât de insipid și clueless ești de fapt.

| T0T a răspuns (pentru TortQuemado):

Daca ai fii fost in stare sa imi intelegi metafora ai fii stiut de ce nu este dodie. Nu ma obosesc sa iti explic.

Răspuns utilizator avertizat
| suffarstar a răspuns:

Sensul este sa traiesti lucid, complet constient.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Multi ar spune fericirea. dar sa te intreb eu exagerand ca sa intelegi: la ce bun e unui drogat daca e fericit dar nu e implinit si sanatos+ nu duce o viata pe baza de principii?

| Krsdt a răspuns:

Exact sensul in care-ti dirijezi propria-ti viata.

| Yssadorra a răspuns:

Perpetuarea speciei.

| Mirela36violeta a răspuns:

Trairea

| Mirela36violeta a răspuns:

Fericirea