| hypothesis a întrebat:

Care este tipul de fata care va place? Acea fata mai inteligenta care stie cum sa abordeze fiecare situatie,mai rationala care este cel mai greu de cucerit sau acea fata amuzanta,draguta,dar poate naiva si credula. Ambele deci au calitati,insa,dupa cum puteti vedea una e mai greu de "obtinut",alta ar fi teoretic mai usor. Cum preferati gandind pe termen lung avand in vedere mai multi factori:precum monotonia,stabilitatea emotionala, etc?

14 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Ai dat 2 tipuri de fata insa cred ca sunt mult mai multe feluri de a fi a fetelor.Imi plac toate fetele, cum ai spus si tu ambele au calitati deci ambele tipuri sunt placute.

| WR104 a răspuns:

Hehe

| Mayar a răspuns:

Toti prefera fetele naive, usor de condus si manipulat. Daca se plicti, isi gasesc o alta, tot naiva! Ca doar sunt destule. Acesta e adevarul. Raspunsul cum ca ar prefera o femeie demna de admiratie e doar un ideal.

| eugenl a răspuns:

Tipul de fata care imi place este tipul care se va potrivi cu mine. Nu exista o tipologie concreta intre oameni, femei si barbati

| T0T a răspuns:

Nu o pot încadra nicăieri fata care mi-ar place. Oricum cel mai important lucru ar fi să aibă un suflet mare și să aibă o doză artistică, creativă, să fie melancolică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Stiu pe cineva pe TPU dar cred ca e mai mare ca tine cu vreo 3 ani. laughing Dar e asa cum vrei tu.

| sublime89 a răspuns:

Prima varianta. Tot timpul, ceea ce e mai greu de obtinut, e si mai valoros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o ilustratie ilara si posibil reala.

http://s3.postimg.org/89lnopywj/capture_20150217_152716.png

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce am impresia ca incurci naivitatea cu prostia? naivitatea este cam acelasi lucru cu inocenta ceea ce este o calitatea din care rezulta puritatea sufletului sau si faptul ca ii vede pe ceilalti la fel de bine intentionati precum este ea.o astfel de persoana nu acumuleaza murdaria din exterior atat de usor si poate fi un refugiu ca o gura de aer proaspat.rationalitatea este destul de limitata in schimb frumusetea sufletului nu are instrument de masura.dar totusi ai dat exemplu 2 extreme si nu e neaparat ca fata rationala sa fie mai greu de cucerit si cea naiva mai uosor deoarece asta tine mai mult de stabilitatea emotionala si de sentimente.parerea mea este ca pentru sentimente nu trebuie sa lupti ca sa le castigi, pur si simplu se intampla sa le simti.verdictul final este ca trairile cele mai inalte ti le poate da mai degraba o persoana inocenta. dar inocenta cea mai demna de apreciat rasare din locurile cele mai nefavorabile detinerrii acestei calitatii.atata timp cat sunt frumoase la suflet eu zic ca balanta nu inclina in favoarea uneia sau alteia.important e ca vibratiile voastre sa se impleteasca in aceeasi melodie.

| Zabbyel a răspuns:

rolling on the floor)))rolling on the floor))))Logic ca-i greu de gasit, deoarece nu exista - Acea fata mai inteligenta care stie cum sa abordeze fiecare situatie, mai rationala care este cel mai greu.
Doar din astea exista - acea fata amuzanta, draguta, dar poate naiva si credula.

Femeia nu-i inteligenta sau inteleapta rolling on the floor)))rolling on the floor)))rolling on the floor))rolling on the floor))))prin simplu fapt ca ele se indragostesc de ce aud, noi barbati ne indragostim de ce vedem love strucklove strucklove struck

| ubox7007 a răspuns:

Sa fie naturala, sa nu faca ceva doar ca sa fie un gen de ceva, dar imi place sa fie sincera, independenta si nu cu gura mare laughing. La corp imi place sa fie mai micuta si nu plinuta, ceva gen "petite" si cu par negru, roscat sau ceva intre, dar gusturile la aspectul fizic pot si schimbate usor, adica daca ai caracter esti super!

| товарищ a răspuns:

Aceste doua variante sunt aflate intr-o opozitie excelenta, serios... dintre aceste doua tipuri de fete, as alege-o pe-a treia. Stii de ce? Ce are una n-are cealalta, si asta ma enerveaza.
Asta a fost o intrebare capcana, pentru ca o fata trebuie sa stie sa abordeze orice situatie, apoi aceasta trebuie sa fie carismatica si draguta... dar acest tip de fata pe care ti-l descriu eu acum este ori inexistent, ori foarte rar.
Gandind pe termen lung, avand acesti factori in vedere, as alege sa gasesc o persoana pe care s-o descopar zilnic, detest monotonia...

| Drolja a răspuns (pentru товарищ):

Nu a fost o întrebare capcană, ci una stupidă doar.

| hypothesis explică:

Ok,succes.