| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt oamenii mai importanti pentru societate? Cei foarte prosti, sau elitele?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu cred ca prostii care sunt si... fuduli; aia sunt cei mai importanti. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elitele pot munci si cu carca pe cand prostii nu pot deveni elite. Un om genial poate usura munca a milioane de oameni printr-o singura inventie. Un prost nu poate influenta decat negativ milioane de oameni. Care crezi tu ca sunt mai importanti pentru societate?

| crytical a răspuns:

Iti zic eu ceva mai interesant, balenele is atat de mari ca poti inota prin venele lor.

| kyliejenner a răspuns:

Fiecare am are rolul lui in societate si este important. Ala care strange gunoiul pe strada pentru a mentine curatenia orasului e la fel de important ca profesorul universitar respectat de tot cartierul.

| Robert2526 a răspuns (pentru kyliejenner):

Putina imaginatie. Elimina oamenii prosti, si imagineaza-ti o societate populata numai cu genii. Ar fi ea mai buna ca o societate populata de prosti?

| Dendoris a răspuns (pentru Robert2526):

Si geniile la randul lor vor fi considerate slab dotate de catre cei ce sunt mai buni. 0. o Omul e intr-o continua evolutie.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Hahaha chiar haioasa si interesanta intreabarea happy Intr-o societate, dupa parerea mea sunt oamenii corecti si civilizati. Degeaba ai iq de 140 daca arunci gunoiul pe strada cand ai cosul de gunoi la 2 metri distanta. O seara excelenta.