| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pasarile calatoare din Romania?

47 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Ciocarlia, graurul, egrete, prepelita, mierla, privighetoarea, pelican, pupaza, turturica, cucul, barza....cam atat stiu!

| Nastia a răspuns:

Randunelele...berzele...cocorii...

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| Swabia a răspuns:

Arunca aici o privire si vei afla http://www.itspace.ro/calatoare.html.

| kathessa a răspuns:

Berzele, de exemplu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate care pleaca iarna de la noi ca sint foarte multe specii numai in delta daca stam si ne gindim...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barza, randunica, cocor, gaste salbatice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocarlia, randunica, cocorii, prepelita, turturica si cucul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Macaleandru acvila de munte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocarlia graurul egrete prepelita mierla privigetoarea pelicanul pupaza turturica cucul barza...cam atata stiu si eu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocarlia, graurul, prepelita, egreta, mierla, pelicanul, privighetoarea, pupaza, turturica, cucul si barza.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Randunica, barza, cucul, cocorul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocarlia, graurul, egrete, prepelita, mierla, privighetoarea, pelican, pupaza, turturica, cucul, barza, randunica, cocorii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si randunuca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocarlia, turturica, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pasarile calatoare din Romania sunt:barza cocoru...si atatea stiu1

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocarlia, graurul, egrete, prepelita, mierla, privighetoarea, pelican, pupaza, turturica, cucul, barza, randunica, cocorii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Privighetoarea barza graurul ...etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cucu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Socoveata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum randunica nu este

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ziceti voi in afara de cuc