| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pasarile calatoare din Romania?

47 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sticletele

Alte răspunsuri
| mona01 a răspuns:

Pasarile calatoare din Romania sunt:randunelele,berzele,cucul,pelicanii,pupezele,turturicile,ciocarliile,cocorii,egretele,mierlele, privighetorile, pupezele.Cam atat altele nu mai stiu sper ca v-am putut ajuta.La revedere va pup pe totikisskisskiss

| VictorSebastian a răspuns:

Este usor! Dau cateva exemple:barza,ciocarlia, graurul, pupaza, prepelita...

| edyyi a răspuns:

Pasari sedentare

| Adisaaa a răspuns:

Care sunt pasari calatoare din Romania

| dodo2003 a răspuns:

Ciocarlia,graurul,barza,cucul,mierla,egretele,privighetoarea,pelicanul,pupaza,turturica.

| emanuela_3531 a răspuns:

Ciocarlia, graurul, egrete, prepelita, mierla, privighetoarea, pelican, pupaza, turturica, cucul, barza...si mai cauta in carti

Alte răspunsuri
| sebyspune a răspuns:

Cucu

Alte răspunsuri
| Cocias_Iulia_Roxana_1973 a răspuns:

Pasarile calatoare din Romaina sunt:
radunica,ciocarlia,graurul,egratele,prepelita,mierla,privighetoarea, pelicnul, pupaza, turturica, cucul si cocori!
Sper ca te-am ajutat! :* :* :* :* :* happy happy

| Vilciu_Cristiana-ioana_1990 a răspuns:

Ciocarlia,randunica