| Hmmmm a întrebat:

Ce alegi cand viata nu-ti prea lasa de ales?

39 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mergi pe front, o noua oportunitate care te va umple de glorie cu un glont in teasta. rolling on the floor

| Hmmmm explică (pentru Hombre):

Asta faci tu cand viata nu-ti prea lasa de ales? Ma trimiti pe front?rolling on the floor Gloria nu vine cu cantece si mangaieri. Sa traiesti vesnic. Adica, sa existi vesniclaughing.

| harciog a răspuns (pentru Hmmmm):

Eh,crezi ca pentru el mai conteaza citeva zeci de ani in fata vesniciei? Totul este vis.

Apache
| Apache a răspuns:

Indiferent in ce situatie te-ar pune viata mereu o sa fie 2 optiuni!
Una usoara dar care te tine pe loc
Si alta grea dar care te poarta inainte
.....eu as alege-o pe cea grea

| harciog a răspuns:

Nu cred ca viata a lasat vreodata de ales.Inoti pe cursul ei pentru ca, impotriva curentului am inteles, din surse sigure, ca e posibil sa te ineci repede daca nu-i malul aproape.

| MeScorpion a răspuns (pentru harciog):

Eu am auzit ca impotriva curentului mori electrocutat.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Poți alege să fii mulțumit de alegerea vieții, sau să lupți împotriva ei.

| MeScorpion a răspuns:

Alcool,prafuri,pastile si ar fi de c ac at sa zic filozofie, si filozofie.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa nu prea am de ales inseamna ca singura mi-am condus viata intr-acolo.
Viata nu te obliga, tu o obligi pe ea.Esti stapanul vietii tale, presupun.

| whatevernvm a răspuns:

Nu aleg nimic.

| Mike_7143 a răspuns:

Ceva nou (adica o schimbare)winking

| BeyondTheMusic a răspuns:

Viata..si asta trece.happy

| Raniia a răspuns:

Aleg sa nu ma plang de nimic-nici chiar de vremea de afara.

| Niiiicu a răspuns:

Eu aleg viata....nu renunta...happywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg inainte, nu am voie sa clachez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pe langa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti PREA lasa de ales, sau NU-TI lasa de ales? Sunt doua chestii diferite. Consider ca in amandoua situatiile exista manastirea, viata de calugar(ita), viata sfanta si lipsita de pacat.

| iKronstadt a răspuns:

Praful de pe tobă. Îl aduni într-o pungă, îl umezești, și faci un bulgăre de pământ cu care îi fți una între ochi viețiiwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru iKronstadt):

Si asa iti deschizi a 3-a chakra rolling on the floor
Se mai numeste si "ochiul maro" rolling on the floor

| KMaddieK a răspuns:

Las totul si merg mai departe.happy

| Elsiane a răspuns:

Păi... cred că alegi ce îți lasă viața ta.

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Sa dorm.Probabil voi obosi de la gandit...

| ŁøRik a răspuns:

Ma bucur de viata mea asa cum este ea.*)

| Caroline07Forbes a răspuns:

Întotdeauna, absolut întotdeauna viaţa n e lasă să alegem. Există cel puţin două variante de unde putem alege. Dacă nu le vezi, înseamnă că eşti prea implicat. Distanţează-te.

| jijitzu23 a răspuns:

Nu imi pasa ce zice viata fortez si aleg tot ce vreau eu tongue

| CynthiaB a răspuns:

Aleg ceva ce imi lasa mai multe de ales: moartea.

| thecakeisalie a răspuns (pentru CynthiaB):

Ti-ai prins urechile in filosofie. Cum sa iti dea mai multe de ales moartea? Moartea este o solutie permanenta la o problema temporara, deci o solutie SINGULARA.

Eu aleg tot viata. Daca tot ne ****, sa ne f*ta bine.

| CynthiaB a răspuns (pentru thecakeisalie):

Cand nu am nimic de ales, aleg ceva ce imi ofera alte oportunitati, ceva nou.

| Hmmmm explică (pentru thecakeisalie):

Perversiune ce esti!laughing

| thecakeisalie a răspuns (pentru Hmmmm):

Doar ma stiibatting eyelashes.

| thecakeisalie a răspuns (pentru CynthiaB):

N-ai inteles, stai jos ai 2.

| Niiiicu a răspuns (pentru thecakeisalie):

Eu nu as prea vrea sa ma f**a, ci inverslaughinglaughinglaughinglaughing

| thecakeisalie a răspuns (pentru Niiiicu):

happy

| Niiiicu a răspuns (pentru thecakeisalie):

big grinwinkinghappy

| Apache a răspuns (pentru thecakeisalie):

,,Eu aleg tot viata. Daca tot ne ****, sa ne f*ta bine.,,

Aveam de ales un citat de comentat pentru ora de psihologie......mersi frate, cred ca l-am gasitwinking

| thecakeisalie a răspuns (pentru Apache):

Haha! Cu placere. happy

| CaTaLinA4Me a răspuns:

Pai alegi doar ce iti lasa adica nu esti singura. Poate in alta viata ai fost o persoana care a putut alege acum nu.Dar doar ceva ai de ales :"Moartea" dar nu fa asta ca o sa regreti credema.Las-o asa cum e, poate iti va da m-ai incolo si tie soarele pe strada ta! happy

| spadasyna2001 a răspuns:

Aleg sa intreb pe TPU ce sa aleg