| AvalohAlyn a întrebat:

Ce ar trebui sa fie gratis in lumea aceasta?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Apa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Educatia

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

In momentul de fata, doar nasterea, moartea si educatia.
Peste vreo cateva sute de ani cand robotii ne vor face toate poftele, totul sa fie gratis, omul sa se bucure, in sfarsit, de starea in care sa nu mai fie nevoit sa faca ceva pentru a-si sustine existenta. Sa existe in momentul acela doar oameni care vor descoperi tainele universului si supraveghetori asupra robotilor.

| Steregoi a răspuns:

Tot in afara de ce da omul. Dumnezeu da totul pe gratis insa pretinde doar respect si recunoastere si credinta in el.

| Theo94 a răspuns:

Mai multe lucruri decat sunt acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pâinea, apa si corectitudineawinking

| benny7 a răspuns:

Pâinea ar trebui să fie gratis, să n-o cerşească nimeni!

| benny7 a răspuns:

Parfum gratis la alegere pentru fiecare...

| Doja a răspuns:

Nimic nu este gratis. Tot ce este aparent gratis acum e platit de cineva.

Daca nu e platit de nimeni si este rezultatul muncii cuiva, se numeste sclavie.

| Savas10 a răspuns:

Ajutorul reciproc intre oameni.

| QueenOfLeon a răspuns:

Totul. Cum ar fi sa nu mai existe conceptul de bani?
Lumea nu ar mai fi lacoma, nemiloasa, egoista.
Mi casa es su casa.
Mi comida es su comida.
Raspunsul ar fi mult mai complex, dar am facut un rezumat. big grin