| juniper a întrebat:

Ce ati face daca ati fi incuiat intr-o casa in care ati auzit legende oribile si ca a murit cineva? Apropo casa aia este intr-un cimitir si nimeni nu a fost acolo de 100 de ani, iar cineva va incuiat inauntru si auziti zgomote ciudate noaptea? Ce ati face? Eu una mi-as suge degetul si m-as gandi la mama. Voi? Si nu as juca leapsa cu fantomele cum a zis unul de pe TPU

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Uuuu, fantome! Spooky things! >:)
În primul rând cică fantomele nu apar decât dacă (,) crezi cu adevărat în ele. În al doilea rând, cum a zis şi www, aş sparge geamul şi aş ieşi. Dacă mi-ar apărea în faţă o umbră, o chestie, o ceva, aş fugi mai departe şi aş ignora figura respectivă. Se spune că spiritele nu au ce să îţi facă dacă nu te gândeşti la ele... mie nu mi s-a întâmplat să fiu "urmărită de un spirit", aşa că nu îţi pot spune dacă e adevărat :)). Dar ar fi o experienţă interesantă.

22 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Sincera sa fiu eu nu cred in fantome, ziua! Noaptea... parca o iau razna. Inchide-ma in casa aia da' ziua, si n-am niciun stres.
O fi vreun sobolan... sau vreo cartita confused. Dar noaptea worried, imi vin tot felul de idei ciudate nail biting

| juniper explică:

Si daca ar parea o fantoma chiar in fata ta sau o figura nnneagra :O?

| juniper explică:

Hmmm... dar nu prea vin multi in cimitir.

| juniper explică:

Mai ales intr-o astfel de casa

| juniper explică:

Inna ok hai cu mine la cimitir sa stam in casa aia laughinglaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu imi este frica, asa ca nu am nici o problema.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

As suna la "S. O. S salvati casa" laughing...si pe mama sa'i zic ca mi-am gasit unde sa stau si sa'mi trimita lucrurilelaughing

| zuzumic a răspuns:

rolling on the floor unu nu ma duc la cimitir decat cu mama... pentru ca am oroare de cimitire ...doi sub nici o forma nu intriu intr-o astfel de casa NEVER! 3 daca totusi as intra at cred ca as face un mic tac de cord la primul sunet... si m.as juca barbut cu noi mei prieteni din casa (daca nu vrea sf petru sa ma lase sa intru in rai )

| inna a răspuns:

Nu ti-am spus ca sunt vanatoare de fantome?

Paranormalul este my middle name love struck

Cheama-ma si voi venii eu sa te apar de fantome rolling on the floor

| thehope a răspuns:

Woow...la cat sunt eu de sperioasa worried cred ca m-as ascunde intr-un colt de camera undeva si as sta acolo pana ar veni cineva sa ma scoata afara sau in cel mai bun caz as fugi pe geam...as reusi eu intr-un final sa il sparg sau sa stric o usa...doar nu a mai intrat nimeni de 100 ani acolo, nu? e foarte veche, prin urmare se strica usor big grinhee hee

| ing. a răspuns:

Cred ca as incepe sa urlu in cel mai bun cazlaughing.
Doar daca nu lesin p`acololaughing.
Sau, ca sa nu ma sperii, mi-as pune niste dopuri in urechi, sa nu mai aud zgomotele alealaughing.

| albastrel a răspuns:

Nu imi este frica de morti...ci doar de cei viiwinking

| alina_1192 a răspuns:

Pentru mine ar fi o aventura pe cinste. Mai intai as face un tur al casei sa vad daca observ ceva inexplicabil si apoi m-as panica. Daca se aud zgomote ciudate as incerca sa gasesc o explicatie cat mai rationala si nu mi-as mai face probleme... oricum as incerca sa ies doar n-o sa stau de pe acum intr-un cimitir. Nu trebuie sa ne fie frica de fenomenele paranormale pentru ca cu frica nu rezolvam nimic, ele nu vor disparea.
Pupici

| yanna_5323 a răspuns:

Yo intru numai gandaci si mici ganganii sa nu fie acolo. k numai de asta mi-e frica. pop

| Viuvi a răspuns:

Eu tresar noaptea cand mai trozneste parchetu dapai sa stau in o asa casa...cred ca cel mai repede as muri...de frica big grin

| www a răspuns:

As sparge un geam si as iesi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as aprinde o tigara si m-as gandi pe unde dracu' sa ies afara

si bineinteles, deschid un geam sa iasa putoarea, ca daca de 100 de ani nimeni n-a mai aerisit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-as ciupi de mana sa nu cumva sa fiu eu fantoma ca in filmul The Other. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-as infrunta.

| dya_4589 a răspuns:

Urlu si o iau la fuga (daca pot), daca nu, Doamne ajuta!

| ancush a răspuns:

Eu sincer sa pot intra intr'o astfel de casa ar trebui sa fiu rau ametita...mai rau e cand ma trezesc din...ar fi misto...adica as deveni si eu pentru prima data mai aproape de Dumnezeu...as face rugaciuni si matanii pana se termina cosmarul...eu am trecut printr'o faza fff naspa de care nu vreau sa'mi amintesc, si ajunsesem sa zic rugaciuni si cand mergeam pe strada...deci daca m'as afla intr'o astfel de casa as incerca sa'mi pastrez calmul pentru ca doar asa nu dau dovada ca is speriata...chiar daca inima mea e cat un purice. tin minte cand eram pe la 10 ani am ramas blocata la bunicul meu in cavou... m-am asezat pe un scaunel si ma intrebam cum poate sa stea inchis acolo, sau daca noaptea iese si se aseaza pe acelasi scaun...deci as suporta insa nu vreau ca fantomele sa fie violente...ca urasc violenta...laughing

| ladyoverlimits a răspuns:

Omg... buna intrebare totusi...nu stiu exact ce as face probabil k as incepe sa vorbesc cu fantomele...in cel mai rau caz...laughinglaughing...sau poate ca mi-as suna prietenulrolling on the floor