| jmarley a întrebat:

Ce calitati ar trebui sa prezinte omul perfect?

35 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Lipsa defectelor.

| sappy a răspuns:

Nimeni nu trebuie sa fie perfect sau sa caute perfectiune dar calitatiile ne fac sa fiim cat mai umani! Pentru mine calitatiile primordiale sunt: cumpătat,demn, integru, meticulos, modest, onest, perseverent, pragmatic, realist, responsabil, sensibil, spontan, sufletist, vizionar!

| RAY a răspuns:

Daca nu am fi ipocriti am fi perfecti cu toti

| T0T a răspuns:

Perfectiunea reprezinta lipsa defectelor, de aceia perfectiunea poate fi relativa. Pentru mine perfectiunea reprezinta imperfectul alcatuit din niste caracteristici armonizate frumos.

| jmarley explică (pentru T0T):

Ce caracteristici?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru T0T):

De acord

| T0T a răspuns (pentru jmarley):

Fiecare are oglinzile asezate intr-un mod diferit, si luminile isi modifica intensitatea si traiectoria pe baza pozitionarii oglinzilor pentru ca lumina sa atinga acelasi punct. Pentru a putea atinge ceea ce unii numesc suflet...

| jmarley explică (pentru T0T):

Bun raspuns...

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

winking E bine ca suntem pe aceiasi lungime de unda.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Cu siguranta sti cum sa explicihappy

| T0T a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Merci L. Sincer mi-ar fi placut sa fiu la nivelul tau.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Din raspunsul tau deduc ca te-ai uitat la death note, si faptul ca mi-ai spus L in loc de rules13 imi confirma teorialaughing

| T0T a răspuns (pentru Coloringthevoid):

M-am uitat. Si mi-a placut. Si am dovada ca nu ai murit, deci teoria mea se confirma. L e prea destept sa moara asa pur si simplu.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Eu stiam de existenta ingerilor mortii inaintea oricui si am prevazut moartea mea asa ca am gasit o cale prin care sa folosesc asta in folosul meu.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Sau nu ai dreptate.Ma uitam peste raspunsurile mele anterioare si am dat de asta.Intunericul nu este opusul luminii si lipsa ei...
Am impresia ca la fel si cu perfectul si imperfectul...
Am citit asta intr-un articol despre einsteinwinking

| T0T a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Nu este asa. Nu ai inteles ce voiam sa spun. Nu privesti din unghiul care trebuie.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Sau nu, ai dreptatelaughing)))
Am gresitwinking

| Fatamuntilor a răspuns:

Perfectiune nu exista!
Pentru a ne apropa de perfectiune, trebuie sa avem si defecte.

| Sn4k3 a răspuns:

Omul perfect, este omul fara defecte asa ca poti sa iti imaginezi si tu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu moara niciodata. Ce zici? Merge?

| jmarley explică (pentru anonim_4396):

Chiar fuge

| anonim_4396 a răspuns (pentru jmarley):

Bine ca nu propulseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru cine este acest om perfect. Unora le plac oamenii aroganți așa că, pentru acei oameni, aroganța nu mai e un defect ci o calitate. Sper că înțelegi, am o exprimare tare obscură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heri Poţă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://i.imgur.com/kPuD9ft.jpg

| Coloringthevoid a răspuns:

Nu exista omul perfect.Imagineaza-ti toate calitatile si punele intr-o persoana.Perfectul poate insemna si lipsa defectelorhappy

| jmarley explică (pentru Coloringthevoid):

Numeste cateva calitati....sau defecte

| Coloringthevoid a răspuns (pentru jmarley):

Sincer nu-mi vine nimic in minte.Dar idea de baza este aceasi.Nimeni nu poate sa atinga perfectiunea si sa fie pe placul tuturor oricat ar incercahappy

| Anonim340 a răspuns:

Omul perfect nu exista...niciodata nu va exista. Gandeste-te ca si Satana a fost un Înger, deci si omul perfect este doar un om...

| danielut a răspuns:

Nu exista

| averagestudent a răspuns:

Calitatile unui caine si sa fie bogat.

| FunkyGurl a răspuns:

Nu există perfecțiune.

| justjohn a răspuns:

Scrie despre el in Biblie, ia dai o fuga si cauta tongue

| Simona101 a răspuns:

Un singur cuvant :
Gentalman