| unikat a întrebat:

Ce credeti despre ce care se gandesc la apocalipsa din 2012? Le e frica ca se va sfarsi lumea, ca vor murii oamenii, dar si in ziua de azi oamenii mor de foame, de nepasarea unora si nu ii vad asa interesati de acesty oameni, decat de o posibila apocalipsa.
Daca ati privi cum trebuie in jurul vostru a-ti vedea adevarata apocalipsa a inceput ...cate dezastre naturale s-au intamplat sa zicem doar anul asta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiecaruia ii este frica doar de moartea sa si a celor dragi lui. Oricati oameni ar muri departe nu impresioneaza ca simpla moarte a cuiva apropiat, macar geografic. Exemplu: cutremurul din America de Sud a produs mai putine emotii in Romania ca sinuciderea unei bucurestence care semana cu nu stiu ce actrita. Fiindca sud-americanii erau departe, dar bucuresteanca lua metroul in fiecare zi cu un milion dintre ai nostri.

10 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Nu are nicio legatura data de 21. 12. 2012 cu apocalipsa. Data de 21. 12. 2012 este ceva natural iar apocalipsa este fantastica.
Dezastre naturale au existat intotdeauna si daca faci legatura la aceste dezastre cu divinitatea, ne arati cat esti de naiv/a.
La persoana care este pe patul de moarte ii este mai frica de sfarsitul lumii decat de propria moarte. Gandeste-te de ce si nu mai fiti egoisti.

| Razvan a răspuns:

Si ca sa vezi ca nici nu o sa fie nicio apocalipsaoh go on
Cate pariuri as castigalaughing
Oamenii sunt mult prea axati pe 2012.As zice chiar hipnotizatiraised eyebrows
Suntem solitari abia dupa ce se intampla dezastrul.Mare defectthinking
Ne place sa ne agitam degeaba. Ce, daca vine in 2012 apocalipsa scapa cineva? Nu.Atunci ce naiba facem milioane de scenarii?oh go on

| lilboutique a răspuns:

Eu nu cred in sfarsitul lumii din 2012. In religia musulmana sunt niste semne clare care vestesc sosirea sfarsitului si acele semne nu au aparut, asa ca nu murim in 2012happy

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Mie imi este frica de cutremurul ce v-a sa vina anul acesta, asa au "vazut" cei de la fizica Pamantului, intr-o luna plec din tara, imaginati`va cat de tare ma sperie...serios! cica va fi mai mare decat cel din '77.chiar daca nu eram pe atunci am auzit si m`am informat ca a fost groaznic, si locuiesc in SE, Dobrogea, una din cele mai afectate zonecrying

| perla a răspuns:

Totul are sfarsit, afara de mila lui Dumnezeu.Acestas-a descoperit in istoria indaratnicului neam al lui Israil.Si adancul marii se poate masura, dar durerea lui Dumnezeu pentru oameni nu se poate masura.Aceasta s-a aratat in sudoarea insangerata ce a picurat de pe fruntea lui Hristos in gradina Ghethsimani. Dumnezeu asteapta si asteapta. Ce asteapta Dumnezeu? Dumnezeu nu asteapta un om care sa arate calea oamenilor si sa le dea legi de purtare mantuitoare nu, aceasta asteapta Dumnezeu caci deja s-a petrecut. Mesia s-a aratat o data, a aratat calea si a dat Legea,. SI toate acestea au fost, si toate sunt nefolositoare pentru viitorul omenirii,. pentru ca nu este credinta.treziti-va ca sfarsitul este aproape...si toate acestea nu le-am spus eu ci,, Sfantul nicolaie Velimirovici cititi cartea,, Prin fereastra temnitei;;

| madaa a răspuns:

2012 este un nou inceput nu sfarsitul in 2012 toate planetele se vor alinia este un nou inceput

| ionutktm99 a răspuns:

Eu cu religile nu stiu ce sa mai cred, personal sunt ortodox, referitor la sfarsit : la inceput cand am auzit vestea eram putin tulburat si pus pe ganduri, dar acum mi-am revenit la viata normala cu gandul sa le fac pe toate, si ce o fi o fi, nu imi e frica happy

| KillAWolf a răspuns:

NIici eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012.Multe sfarsituri de acest gen erau anuntate si in anii trecuti, si nu s-au intamplat.

| Ionut_5706 a răspuns:

Poate ca ma dau destept, dar totusi oameni bun, cum puteti crede o aberatie ca asta?
In primul rand cine a zvonit ca pe data de 21. 12. 2012 a fost un mare dobitoc, a profitat de faptul ca sa vor schimba cei 2 poli ai pamantului, de alinierea planetelor si de faptul ca virgula calendarului mayasilor se termina pe data aceasta.
In al doilea rand, sfarsit va veni atunci cand Domnul Dumnezeul va voi, nu cand ne spun oameni nostri de stiinta prea bine "informati"(spalarea creierului).
Asa au zis si pe data de 10. 9. 2008 atunci cand au dat drumu la dracia aia de accelerator de particule care s-a stricat, acesta a fost o mascarada ca oamenii sa vada de ce exista "fizicieni" si ca ei nu stau degeaba, ca muncesc, bla bla bla.
Fenomenele naturale care se produc sunt din cauza omului, cea mai concreta cauza fiind poluarea, aceasta schimband natura din mama noastra in ceva care vrea sa ne distruga. Nivelul de CO2, NO; NO2 creste in atsmofera pe zi ce trece datorata vehiculelor si productiei energiei electrice cu ajutorul termocentralelor, ultimele 2 elemente chimice subtiind stratul de ozon(incalzirea globala). Cutremele sunt create si din cauza secetei, lipsa apei (temperatura ridicata, cauza : incalzirea globala) si tot asa pana gasiti N conexiuni intre toate aceste lucruri.

| IceWhisper a răspuns:

Ca sa o luam pe o cale dreapta...se zice ca in 2012 planeta X, care ar fi o planeta care este ascunsa dupa neptun, ar putea intra pe orbita noastra si sa se ciocneasca cu pamantul. Cercetatorii spun ca este imposibil sa intre o noua planeta in calea lactee, deci, lumea nu se va sfarsi in 2012.In 2012 nu se va intampla decat un eveniment natural:alinierea planetelor.