| ioana32 a întrebat:

Ce e corect? I don't have...sau I haven't...

Răspuns Câştigător
| Lecabel a răspuns:

I don't have. a pen (de exemplu)

dar

I haven't got it

Daca vb are sensul de "a avea", prima varianta

8 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Ambele forme sunt corecte, pentru ca nu reprezinta acelasi lucru.Primul e verbul have la negativ,al doilea e tot asa, doar ca fara auxiliar, pentru ca in a doua forma el insusi e auxiliar.

| Nolkyz a răspuns:

Depinde

| n0matterman a răspuns:

Depinde de context, blondo.

| danielcretu1980 a răspuns:

Ambele, dar in conditii diferite

| TJohannaB a răspuns:

Si primul si al doilea. Dar nu ai acelasi sens. Primul inseamna a avea.
Iar al doilea nu stiu exact. Dar invatatoarea mea e si profesoara de engleza si mi-a zis ca e pus asa. Nu se traduce exact. Poate crezi ca sunt mica dar la engleza stiu multe. Doamna ne da evaluari initiale, finale, si normale. Si activitati independente. Si noi am facut engleza din clasa a doua. Atunci faceam un cerc de engleza(adica copii care vroiau se mergeau) il faceam tot cu doamna. La noi mai veneau si profesori de engleza care ne predau mai diferit sa intelegem tot. Asa ca stiu multa engleza.
Funda? PLZ!

| Mwha a răspuns:

Traduce pe : www.traducegoogle.com
sau daca nu e corecta adresa scrie pe google : traduce google :)
Biie sper ca te-am ajutat!

| DirTek a răspuns:

Ambele, depinde de context.

De exemplu, "I don't have" se foloseste in urmatorul caz:

I don't have anything against you.

Iar "I haven't" se poate folosi in urmatorul:

I haven't done anything wrong.

| DrugsAndDubstep a răspuns:

I haven't