| VBC7 a întrebat:

Ce este cu coltul de rai din Bucegi?

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E vorba de niste campuri electro-mangetice care se presupune ca fac bine organismului uman, fiind ''setate'' pe anumite frecvente. Vorbim de vindecarea unor afectiuni, disparitia oboselii etc. nu e nimic dovedit stiintific insa, cred ca trebuie sa mergi si sa te convingi sau sa-ti dovedesti ca e doar o campanie publicitara. Oricum ar fi insa, zeci de mii de straini merg acolo anual.

| sublime89 a răspuns:

E doar o poveste nascuta din prea multe superstitii mioritice.

| mont a răspuns:

Se zice ca este o zona unde se intampla multe anomalii, cica oboseala dispare brusc, se aud zgomote subterane ciudate, o legenda zicand ca e inclusiv o poarta catre alt univers. Evident zona respectiva e doar in imaginatia oamenilor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marketing precar, dar cica da roade, din cate vad se extinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine are antene receptioneaza, cine nu poate sa spere sau sa-l ia pe "nu exista "in brate.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Basme. Tot ce-am vazut eu in Bucegi au fost munti de gunoi si de rahat construiti de mai multe generatii. Cabana infecta, servirea nesimtita. E o mare bataie de joc. Pentru mine e intr-adevar un alt univers. Unul pe care am sa-l evit cat mai traiesc.