| MarianFCD a întrebat:

Ce facem, murim sau nu in 2012? (Dau o medalie celui care aduce un argument foarte bun)

Răspuns Câştigător
| Liviu321 a răspuns:

Nu murim normal. argument: in 2012 ia dinamo campionatu si jucam in liga campionilor ca de cand tot ne chinuimlaughing... mai prelungeste viata Dumnezeu inca 1 an pentru. dinamohee hee. fie ce o fie eu nu cred ca vn nici un sfarsit astea`s doar prostii. sfarsitul poate venii maine sau poate venii peste 2000 ani. stii cum se spune: traieste`ti zilele ca si cum ar fi ultimele. distreazate. cu 2012 fost o mare minciuna pentru a promova filmulu 2012 asa s-a spus ca vn si i 2000 si nu a venitwinking HAI DINAMO! paste fericit!

27 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu mori in 2012. Te-ai gindit insa ca poti muri chiar mai repede? Pina in 2012 mai ai de trait atitea evenimente, incit cu siguranta unele te vor duce mai aproape de propriul sfirsit, si poate nici nu vei baga in seama asta, iar unul anume poatew chiar sa-ti fie fatal. Sau nu ai vazut tineri murind in diverse accidente? Oare esti tu cu ceva mai special decit ceilalti, incit la tine sa nu existe aceasta posibilitate? Vrem, nu vrem, aceasta e realitatea, nu stim cu siguranta daca mai apucam ziua de miine, dar mai 2012.
Si, daca e ca totul sa decurga normal, nu vom muri in 2012. Sfirsitul lumii a mai fost prezis in istorie, si nu o data, si tot nu a venit. Aasa ca stai linistit, de Revelion in 2013 o sa chefuiesti, o sa maninci, o sa bei, cum ai facut si la celelalte Revelioane.Numai daca nu ai parte de vreun accident.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Dacă vrei, poţi să mori. Nu cred că mă deranjează prea tarehappy

| carpediem a răspuns:

Face-ti ce vreti. Eu am traba.

| Eva a răspuns:

Nu murim. Am scapa prea usor.

| ZEU93 a răspuns:

Nu murim, mayasii au facut calendarul pana in 2012 si acum toti cred ca o sa murim.Asa cum al 3 razboi mondial prevazut sa inceapa anul asta nu a inceput, asa si apocalipsa nu va veni tongue

| Schnitzel a răspuns:

Nu murim in 2012. Pe samponul meu scrie ca expira in 2013big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Sebby a răspuns:

Aceasta 'moarte' pot spune ca este una fortata dar nicidecum ea nu este adevarata. Argumentul consta in faptul ca, desi calendarul maias se termina, exista anumite ghicitori, prezicatoare care au reptate in ceea ce priveste viitorul si nicidecum nu au observat vreuna sau vreunu din ei vreo asazisa sfarsire a pamantului si a lumii vii.

| edytzu4 a răspuns:

Nu, nu murim in 2012. Acela a fost doar un film. Se audae ca acel calendar maias chiar se termina dar fiecare sfarsit e un nou inceput.Noi nu putem muri, lumea nu se poate termina pentru ca Iisus nu a venit inca, dar va veni.Parerea mea este ca si atunci cand El va veni lumea nu se va sfarsi. Raspuns final:NU. Era si o gluma : Lumea nu se poate termina in 2012 deoarece eu am un iaurt ce expira in 2013. Funda?

| Progeniturã a răspuns:

Mai nou, apocalipsa vine in 21 mai anul asta

| Andya a răspuns:

Nu murim.
Se zice ca mayasii au făcut calendare pana în 2012.Hai sa fim serios...Nu puteau sa facă pentru. toata viata...
E o concluzie stupida aceea cu "2012 SFÂRȘITUL LUMII".Eu de exemplu am calendar pe telefon pana în 2099.
La biserica se zice ca sfârșitul lumii va veni atunci când Dumnezeu va veni sa-i judece pe cei morți și pe cei vi.

| davidtraistaru a răspuns:

„Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl." Matei 24:36

| Andrei32133 a răspuns:

Nu murim dumnezeu nu a facut lumea sa o distruga

| love13 a răspuns:

Eu nu cred.Asa au zis si in 2000 si nu am mai murit.oh go on. Nimeni nu stie cand vine sf lumii doar Dumnezeu.Si cand va veni trebuie sa fim pregatiti pentru scaunul de judecata. Funda?batting eyelashes

| marynwtza a răspuns:

Eu sunt foarte sceptica cand vine vorba despre apocalipsa 2012: cred deoarece multi prezicatori spun ca va veni apocalipsa precum si mayasii si mai e chestia ca se apropie cometa elenin (eu am gasit asta aici http://www.lovendal.net/......rie-2011/, http://www.lovendal.net/......e-pamant/, http://www.lovendal.net/......-spre-noi/ ) dar alti i ne linistesc si ne spun ca in 2012 vor avea loc doar cateva dezastre(in fiecare an are loc un cutremul mai mare sau eruptii vulcanice) si mai scrie in biblie ca nimeni in afara de Dumnezeu nu va stii cand va veni sfarsitul lumii.
P.S. unii oamenii sunt siguri ca sfarsitul lumii va veni in 2012 deoarece au vazut filmul "2012"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,cum sa murim?!? Murim cand vrea dumnezeu nu cand spun unii oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Fradebig grin.Iao logic in 1997 a zis ca vine apocalipsa si iatane in 2011.in 2000 A zis ca ne izbim de planeta x supra numita planeta niDo si o sa disparem. Si suntem in anul 2011. Poate in 2012 vor aparea noi schimbari minore.Ex:poate criza nu o sa mai fie sau din contra poate o sa fie mai rau nu se stie.doar dumnezeu stie cand va venibig grin Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti dat naibilea, parca ai intreba daca mergem la mare sau nu anul asta laughing lasa-ne cu medaliile ca suntem satui, ai grija cind iesi afara din casa sa nu-ti cada vreo casa de bani in cap ca parca o sa citim in ziare : primul accident financiar mortal. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric NU.D-zeu nu a facut lumea sa o distruga.TU ti-ai omori propriul copil? Satana incearca sa ne dezbine, sa credem in el.Nu putem ceda.D-zeu sa ne ajute.

| Sabyynna a răspuns:

DA! Daca nu vine sfarsitul lumii murim de foame cu criza asta, sau ne iradiem total, sau ne omoara un cutremur, sau extraterestrii findca stim prea multe despre eilaughing:laughinglaughing.

| Linda100 a răspuns:

Pai, nu stim ce se va intampla in viitor, dar este posibil sa vina apocalipsa in 2012.
Pa uite, maiasii au trait demult, si se spune ca erau cei mai buni astrologi. Ei citeau in stele cese va intampla in viitor. Pe parcursul anilor, au observat ca lumea se va termina in anul X, si au facut un calendar, se cheama calendarul maias. In acel calendar apar toti anii de la facerea lumii pana in 2012, deci acel calendar se termina anul viitor, de la anul 2011 ei nu au mai continuat cu namaratoarea anilor. Acel calendar a fost descoperit si aratat lumii.
Mai sunt semne: spre exemplu, Inversarea Polilor. In jurul Terrei este un camp magnetic (o protectie, invelis), care va schimba polii. Adica Polul sud va fi in polul Nord si polul Nord va fi in Polul sud, deci tot pamantul se intoarce cu susul in jos. Cred ca ai observat la Tv ca pasarile mor din nu stiu ce motive, s-a intamplat si in strainatate si in Romania. Cei mai multi spun ca din cauza artificiilor poluante pe care le-a aruncat tot globul pe fereastra de revelion. Dar mai este un argument: Stii prea bina ca pasarile migreaza iarna, spre tarile calde. Inversandu-se acesti poli, nu mai stiu care este druumul, pentru ca ele ar trebui sa mearga inapoi, in timp ce pasarile migreaza inainte. Ele nestiind toate acestea au murit de foame ba chiar au fost afectate de aceste schimbari climatice, tot din cauza modificarilor de poli.
Vezi si tu ca vara este extrem de cald iar iarna foarte frig. Daca se vor inversa de tot polii, Romania va sta in partea de sud a globului, acolo unde este acum Africa.

| MyTzZy a răspuns:

Nu cred! S'a mai zis ca murim si in 2000 si in 2008 si uita ca traim! Deci oricum am auzit la stiri ca nu mai faza cu 2012 acum e 2013 pentru ca o sa fie nu stiu ca explozii solare. Da' ma rog...Nu se stie.winking

| MarianFCD explică:

Sa nu se inteleaga cumva gresit, nu mi-e teama de moarte, ci doresc doar sa fac un sondaj in ceea ce priveste opinia oamenilor despre subiectul asta.

| oanaoany a răspuns:

Nu se stie dar eu cred ca nu o sa murim trebuia ca sa murin si in 2000 si n-am numurit nai murit nici in 75 cand a fost cutremurul ala n-am murit cu ***-urile astea de evulsi solare prost sa fi ca sa crezi asa ceva om trai si om vedea bine daca uh ai in gand ca sa mori pana in 2012 e treaba ta da eu una creca o sa traiesc si am sa vad bine daca nu ma omoara unu sau da unu cu masina peste minelaughingrolling on the floorrolling on the floor

| Andrei1094 a răspuns:

Nu! nu murim.happy asa au zis si in 1999 ca 999 intors e 666; in 2000 sau 2002 cam asa ca e eclipsa totala si o sa murim; in 2008 ca deschid astia gauri negre si acu in 2012 dupa calendaru mayas. dupa 2012 o sa zica 2016 ca nustu ce motiv o sa mai gaseasca si tot asaoh go on sfarsitu lumii nimeni nu stie cand o sa vina.

| claudiu97 a răspuns:

"2012". Inainte de a se gasi acele documente intr-un templu mayas, Nostradamus a spus si el ca sfarsitul lumii va fi in 2012, dar acest lucru e ca si cum as spune eu ca maine vei muri. Cine ma crede? Nimeni. Exact asa este si cu aceasta dilema. Multi zic ca sfarsitul va veni in 2012 si multi contrazic acest lucru. Eu zic un singur lucru: "Dumnezeu e mare si nimeni nu se poate pune cu puterea lui. Sfarsitul lumii nu e programat de cineva anume."
Dar nu se poate spune sfarsitul lumii deoarece universul e infinit si nu cred ca in acest "spatiu" nu ar mai exista forme de viata. Sper ca ti-am fost de folos si iti multumesc ca ai citit raspunsul meu!

| Sophy123 a răspuns:

Buna! Stai linistit, nu vom murii nici in 2012, adica au fost zvonuri ca vom murii si in 2008, dar suntem aici, fericiti si sanatosi majoritatea.Stiu ca peste mii de ani nu vom mai traii.Separe ca soarele se apropie din ce in ce mai tare de planete.Dar poate si o gaura neagra sa ne inghita...In final nu trebuie sa ne speriem si in plus daca vom murii ne vom duce acolo unde ne este locul, langa Domnul Nostru Iisus Hristos...Mult succes, sanatate si fericire!