| Podolski19 a întrebat:

Ce inseaman codul de bare 6948886000046?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un 6 la inceput, unul la mijloc, unul la sfarsit= 666? Asta am remarcat eu, dar nu sunt sigura si cred ca e doar o coincidenta.

7 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

6+9+4+8+8+8+6+4+6=59 --> 5+9=14 --> 1+4= 5.
Vezi și tu în numerologie ce înseamnă numărul 5.Ce-mi place matematica.

| ema69 a răspuns:

Mie-mi place doar inceputul, restul nu ma intereseaza...

| ruPfashu a răspuns:

Codul de bare este o reprezentare de date, destinat a fi citit pe cale optică.

Codurile de bare pot fi folosite în orice societate şi în toate industriile producătoare sau de desfacere.

Ele sunt folosite în mai multe sisteme.

Codurile de bare pot fi descrise ca un cod "Morse optic". O serie de bare negre pe un spaţiu alb dau naştere codului de bare. Există mai multe formate de coduri de bare.

Codurile de bare sunt citite şi decodate cu ajutorul scanerelor care măsoară reflexia luminii şi interpretează codurile în numere şi litere şi le trimit spre gestionare unui calculator. Din cauză că există multe formate de coduri de bare s-a ajuns ca un scaner să recunoască mai multe formate liniare şi bidimensionale.

| ruPfashu a răspuns:

La codul cu 13 cifre, prima (cea separata) cifra reprezinta standardul codului, urmatorarele 6 reprezinta codul firmei producatoare (toate produsele fabricate de aceiasi firma vor avea codul asta) si urmatoarele 6 reprezinta codul produsului.

| ruPfashu a răspuns:

In numerologie inseamna masturbare. Clar ca codul de bare e de pe cutia de durex rolling on the floor)

| Andraasdfg a răspuns:

Pai...este doar un cod de bare nu are nimic special

| chinez a răspuns:

Deci 6 e tara de provenientza a produsului 948886 este distribuitorul produsului si 000046 este codul produsului alfa numeric... cam atat stiu dar exact tara, distribuitoru si codul produsului nu pot sa ti le dau trebui sa le afli singur.happy