| Byanka26 a întrebat:

Ce inseamna 3 zile la rand de luna plina sau mai multe? de 3 zile ma uit pe geam la luna si e mereu plina... Vreau sa stiu daca inseamna ceva sau nu. Dau funda:*

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Byanka26!
Un studiu din Marea Britanie releva ca in noptile cu luna plina avem de-a face cu oameni care au un comportament intr-un fel mai ciudat: ei sunt mai certareti, mai iritati si mai greu de controlat decat in alte zile.
Poți citi un articol amplu despre acest subiect aici http://www.ziare.com/......ina-248158
O seară cu zâmbet să ai!

11 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Inseamna ca bate Soarele mai des pe luna

| Dmesss a răspuns:

Da-mi mie funda!

| MajorAsshole a răspuns:

O sa vina sfarsitul lumii. Peste 100 trilioane de ani.

| anyia a răspuns:

Nu vine sfarsitul lumii, dormi linistitalaughing

| 이벨 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Asa e normal. Astea sunt fazele lunii. Documenteaza-te si vei afla mai multe.

| Adryan657 a răspuns:

De fapt nu inseamna nimic
stiam ca luna are cam 6 zile si cateva ore aceiasi "fata"
nu mai stiu sigur dar parca asa era
repet nu are semnificatie

| 1n3x a răspuns:

Absolut nimic.

| RzzV a răspuns:

Ca te vei transforma in varcolac...

| Dragoselu12345 a răspuns:

Eu in aceste nopti sunt mai linistit decat de obicei.

| bibbssss a răspuns:

Aceste trei zile in mitologia ebraica au semnificatia de noptile reginei leyya! se spune ca in aceste nopti unii oameni se comporta mai ciudat decat de obicei! am citit asta intr-o carte la biblioteca! poti sa o cauti si tu! se numeste,, povesti din vechile religii''! :X