| Georgiana_GD_1996 a întrebat:

Ce inseamna cand mergi cu familia intr-un loc in care nu ai mai fost niciodata desi tu spui: "eu parca am mai fost aici"?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste "deja vu"

| horia2012 a răspuns:

Spui ca ai o senzatie de "Deja vu"'.

| suffarstar a răspuns:

Unii spun ca Deja vu-ul este o senzatie pe care o simtim pentru ca in trecut am mai facut actiuni asemanatoare, desi nu ne amintim cand. Am mai vazut pareri cum ca deja vu-ul se datoreaza visarii faptului ca ai mai facut actiunea aia. O alta teorie, mai complexa se refera la realitati paralele. Iti recomand sa vezi filmul Mr.Nobody.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

Dar realitatea e doar faptul ca perceptia e disorsionata.Mai exact creierul percepe intarziat, ceia ce simturile au analizat deja.

| SweetMinion a răspuns:

Se numeste senzatie de déjà vu

| AmiRa33Rebeca a răspuns:

E senazatia de Deja vu. Atunci cand simti ca un anumit moment se repeta.