| bleakk a întrebat:

Ce meserii frumoase cunoasteti si care v.ar face o deosebit placere sa o prestati?

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sincer chiar nu vreau sa par pervers. Dar mai in gluma mai in serios, vorbeam cu niste colegi despre ceva de genul. De cum ar fi sa fii actor in filme pentru adulti laughing Adica e perfect acest raspuns si pentru intrebarea ta.

| MaliciousDeath a răspuns:

Cea de animator(2d/3d) sau cea de sculptor.Frumoasa mi se pare si cea de medic, dar nu mai vreau asa de mult s-o practic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visul meu a fost sa devin electronist.Eram asa naiv, (inca mai sunt) incat credeam ca o sa-mi castig existenta din asta.Acum din visul asta n-a mai ramas decat un morman de placi electronice aruncate prin casa, pe care le-am si aruncat intr-un final.

Stii cum e, visele au un singur dusman. Ceasul acela desteptator...
In weekend ca sa-mi platesc tigarile sunt manechin de teste auto la impact, ca doar oricum scrie pe pachet "bla bla, sanatatii voastre si a celor din jur!" Stiu, trist, dar nu pot sa ma las de fumat.Stiu ce-o sa zici, dar vointa am.Suie tu intr-o masina care stii c-o sa se faca praf intr-un zid de beton.
Azi m-am zdruncinat bine, dar barem fumez...nu cred ca trebuia sa-ti scriu tie toate astea, asa-i?

| buldog a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu faci ceva curand, vei sfarsi printr-o depresie. Uite... Lasa prostiile astea periculoase. Daca esti chiar pasionat de electronica, du-te la un interviu (gasesti) la o firma multinationala in tara si arata-le ce stii. Oamenii astia (angajatorii) nu mai vor hartii( diplome), ci PRODUCTIE! Deschide-ti un mic atelier in propria casa, fa ceva! danyluxor e id meu de mess, baga-l ca sa continuam acolo!

| anonim_4396 a răspuns (pentru buldog):

Merci de raspuns, dar acolo la teste ai si un ceai cald!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ar fi interesat de când eram mic sa fiu mecanic pe locomotiva. Si acum mi se pare cool.
Ce imi mai place asa mult dupa ce am depasit adolescenta e sa fii artist/compozitor sau macar un bun instrumentist. Dar mai ales sa ajungi compozitor, gen cum sunt astia mari la filmele de la Hollywood. Smecher! Dar sa fii capabil sa creezi asemenea sunete memorabile nu e simplu. Trebuie talent.

In fine, si profesor la clasa(info) mi-ar mai fi placut. Mereu mi s-a parut placut sa predai altora in stilul tau, sa-i inveti pe altii ceva dupa structura ta de a gandi.

Dar, ma rog, imi place si meseria actuala, tot una frumoasa si cautata, pe care am vrut-o de asemenea de când eram mic si am vazut prima data calculator in fata ochilor prin anii '90 - 2000.

| fadnox a răspuns:

As zice eu dar nu-i ora 22, nu pot

| p5ych0 a răspuns:

Web designer
Sa fac muzica (instrumentale)
Editor video

| TheCuteOne a răspuns:

Mi-ar plăcea să fiu fotograf, dar nu cred că se câștigă prea mult din asta.

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Secretara

| AryennSm a răspuns:

Avocat sau judecator. M-am saturat de nedreptatea din tara asta!

| AlupeiLarisaAndreeaDF a răspuns:

Instructor de dans

| Akatsuky a răspuns:

Paramedic

| Ioana1985 a răspuns:

Sincer,ma pasioneaza super mult meseria de avocat.

| Kari177 a răspuns:

Secretar(ă) happy happy happy happy happy