| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti, Credeti ca exista extraterestri?
Eu sincer cred ca exista avand in vedere creerea piramidelor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Exista! Exista alte civilizati in milioanele de galaxii si pe miliardele de planete ce le gazduiesc! Ei pe noi probabil de numesc tot extraterestri fata de planeta lor! Oricum sa la sama povestile de adormit copii! Teoretic exista practic nu! Adica savantii au facut un calcul si ar trebui sa existe numai la noi in galaxie cam 1 milion de civilizatii! Oricum Obama ce crezi ca e? E reptilian la fel si Putin si alti mari politicieni. Familia regala ce crezi ca e? Cauta pe youtube sa vezi ca sunt prezentatori la tv reptilieni! Probabil nu ma crezi si zici cas un nebun dar uitate pe net si documenteazate ca nu vb aiureli! Apropo! Piramidele au fost construite cu ajutorul mamutilor!

https://www.google.ro/......https?/url

http://m.ziuanews.ro/......tra-287492

Acum ca team lamurit! Bafta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Like!

15 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

CreArea piramidelor, ziguratelor, şi ridicarea dolmenelor, menhirelor, cromlehurilor, etc, sunt datorate (dacă pot să mă exprim aşa) oamenilor.

Şi nu ar strica puţină istorie, pe lângă gramatică. Istoria civilizaţiilor e cumva mai credibilă decât SF-ul. Cel puţin până la proba contrară.

| J0B0MAT a răspuns:

Exista. Sunt o gramada de dovezi.

| sublime89 a răspuns:

Nu piramidele pot sa ne sugereze ideea existentei extraterestrilor, ci multitudinea de planete din cosmos. Sunt trilioane de planete in intreg Universul, si e inevitabil ca unele sa nu semene mult cu Pamantul, deci sa poata avea si viata. Sau poate ca exista forme de viata diferite de ceea ce avem noi aici, si atunci putem vorbi si de planete care sa nu aduca prea mult cu Terra.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Si tie cine ti-a spus ca viata se poate dezvolta doar in conditii asemanatoare ca cele de pe pamant?

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca ai citit raspunsul meu pana la capat. Iar cand vine vorba de viata extraterestra, e si normal sa consideram ca vor fi sanse mai mari sa o gasim pe planete asemanatoare cu Pamantul, pentru ca pana acum Pamantul e singura planeta pe care stim ca exista viata. Tocmai de aceea incercam sa gasim astfel de planete in alte sisteme solare. Daca viata ar fi putut exista pe planete foarte diferite fata de Terra, atunci ne-am astepta sa gasim viata si pe planetele si satelitii din sistemul nostru solar. Dar pana acum se pare ca, viata complexa cel putin, nu poate exista pe corpuri care nu au apa lichida, si de preferat la suprafata. Viata bacteriana ar putea exista si-n subteran daca ar exista acolo apa lichida sau poate un alt lichid in care viata a putut sa apara si sa evolueze. Acum daca ai un ocean de apa lichida in subteran, cum avem pe Europa, atunci sunt sanse si pentru viata mai complexa.

| Eastwood a răspuns:

Normal ca exista, ei sunt asa zisul ''Dumnezeu", parerea mea.

| drutzix a răspuns:

Exista extraterestrii ar fi arogant sa spunem ca nu exista.
Dar motivul pentru care crezi tu ca exista e unul dintre cele mai idioate motive pe care le-am auzit.
Stii de ce suntem siguri ca oamenii au creat piramidele? Pentru ca au lasat unelte, desene si greseli in urma!
Stii ce sunt piramidele? Pietre asezate pe alte pietre, ce tehnologie avansata crezi ca iti trebuie sa pui niste pietre peste alte pietre?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sincer cred ca exista avand in vedere migratia ratelor cu gat negru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred in prostiile de la tv gen oameni verzi si rahaturi de genul, dar la cat de imens e universul e imposibil sa fim noi unicii existenti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod sigur daca exista ei ne-au facut piramidele. E fizic imposibil sa muti cateva bucati de piatra.

Si noi ne vom duce in vreo 500 de ani sa facem 2-3 poduri prin Alpha Centauri.

| Teodorel a răspuns:

Daca ar fi existat de la piramide acum2500ani ar mai fi fost vreo dovada

| FunditzaWwW a răspuns:

Exista Dumnezeu ...atunci le-ai vazut pe toate...price e posibil.

| FunditzaWwW a răspuns:

Orice*

| danalungu22 a răspuns:

Normal ca exista, de ce am fi singuri in Univers?