| SaveTheNature a întrebat:

Ce parere aveti despre:
Mircea Badea?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Mi se pare cea mai timpita emisiune.E un cotei pe care-l asmut astia si el latra ca prostul.Cea mai timpita emisiune alaturi de" in puii mei".N-am nimic cu Bendeac dar nu poate scoate nimic original.Numai copii, ex; Nu stiu d'astea si "Mai taie din ele da-le dreacului"(Octavian Cotescu).Isi cistiga si ei banii pe audienta fraierilor.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

E firesc ca tie si lui Arthur sa nu va placa Mircea, ca-l atinge pe Basescu si pedeleu' mereu, amandoi ati raspuns de parca sunteti incarcerati politic la PDL. Ba voi sunteti membri lor cu adeziune, ca sa stiu, si atunci sunteti scuzabili?

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Bine ma dom Hombre, te exclud dintre fraierii care-i fac audienta da'sa stii ca esti singura exceptie.Sa nu mai vina altii.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Pe tine te inteleg ca ai ramas cu sechele gest-reflex de pe vremea cand era numai "Odă partidului si conducatorului iubit" dar pe Arthur nu inteleleg ce l-a contaminat ca n-a apucat nici otevist...pardon utecist sa fie.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Adevarul este ca ne intelegem reciproc intre noi dar nu ne prea putem accepta simpatiile politice.Era sa spun convingerile dar mi-am dat seama la timp ca era prea mult.Mai taiem din ele da-le dreacu'vorba lui Bendeac,a fostului vinator, a lui Octavian Cotescu in nu stiu ce film sau clip umoristic. Apropo, OTV-ul mai functioneaza?

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Observ ca deja ai fost premiat cu "folositor", Amuzant", "inteligent" si ma intreb de ce, oare ca ai spus ceva cu adevarat senzational sau doar pentru faptul ca tragi cu vorbe-n mine. Poate ne lumineaza Arthur.
Apropo OTV-ul in afara de faptul ca functioneaza mai creste si in sondaje, politice evident si sigur va prinde parlamentul, spre nemultumirea mea.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Da-le naibii de notatii dar recunoaste si tu o data ca are limba finutza.Ce naibii o mai scalzi atita.De la Muila Badea ai sarit la politica.N-am vrut sa spun decit ca e manipulit si asmutat atita tot.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

La cine te referi cand spui sa recunosc ca are "limba finuţa'?

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

La Mircea Muila Badea.Lingaul vostru.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Nu e lingaul meu, ci e cel ce va trage la mansarda voua credinciosi si reformati Basisti.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Ma gindesc de multe ori cum naibii sa fac omul sa inteleaga ca un conflict n-are sens dar sa fie intr-un fel echitabil adeca un fel de egalitate.degeaba m-am chinuit ca n-am reusit cu multi, doar cu cei inteligenti.Ailanti daca vad omul ca bate in retragere fac grava greseala de a se considera invingatori deja.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Eu cu cine sa votez aici? Mie mi-a placut de zgubiliticul asta numai cand era in duo cu mai ponderata (fosta)deputata PD... pana s-a dez-ponderata aia, saraca!
Bine, in timpul ala imi placea si de DD, prezenta horoscopul pe PrimaTV (parca), daca mai tineti minte rolling on the floor
Dar asa e omul, pana nu tampeste nu se simte bine.
Ce ziceti? La ce ma uit eu acum? Pai la, si numai la, TVR2. La Moise Guran, Ora de bussines... ce, mai e si altceva inteligent pe sticla de vazut in fosta RSR?
Ia sa ma duc sa intreb!

| sandramaria20 a răspuns (pentru harciog):

Ai perfecta dreptate! Sunt de acord cu tine!

37 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

E tare. Mie imi place de el: e inteligent baiatul.

| JeSa a răspuns:

E firesc sa avem pareri diferite, insa nu pot sa tac cand vad si negativitatea, spunand doar atat: el, tot om este, oameni buni, - si e supus si el greselilor ca oricare dintre noi... insa, la drept vorbind, are capacitate, potential, nu pot sa nu-i recunosc si calitatile, ca e 'inteligent' baiatul.

| Vizitiul a răspuns:

Mircea Badea este Mircea Badea, si atat, fara prea multe descrieri. Omul isi castiga painea in felul sau, dar totusi, cred ca nu este compatibil cu ceea ce presupune emisiunea in sine. El vrea sa para un impertinet, nu incisiv, un inganfat, dar nu este nici pe departe asa. Este un om putin ciudat daca stai sa-l judeci imediat, dar daca stai sa-l privesti atent, o sa observi ca este ceea ce este datorita faptului ca doar asa poti izbuti in lupta cu o societate atat de bolnavicioasa, fara sa te imbolnavesti. Il consider un personaj demn de respect.

| Arthur a răspuns:

Un demn reprezentant al mahalalei bucureştene, un mercenar al logoreei fără bun simţ.
Exact ce se cere pentru a fi angajat al trustului lui Felix.

| Arthur a răspuns:

Am o părere foarte bună despre diva de la antene încă de la emisiunea ( în direct ) când scutura în draci un laptop pentru că nu ştia de unde să-l pornească.
" A fost creat din foame, era lihnit si gata de orice cind A3 l-a luat din mila! A acceptat toate perversiunile posibile pentru un pumn de malai si se prostitueaza non stop. L-au umilit si il umilesc toti sefii, in special Voiculescu. Este cel mai prost, mai complexat si mai papagal gurist din toata menajeria Turnatorului. Cred ca este bolnav si imi pare foarte rau ca parintii nu il tin in casa. Este periculos si musca ori de cite ori nu are gura plina de rahat! Ii place moartea, o cere ori de cite ori impotenta il impiedica sa duca o confruntare de idei! Este cea mai penibila maimuta roz pe care am intilnit-o purtind pijamalute cu iepurasi!

Minciunica Badea, iti doresc sa traiesti toata viata ca sclav al lui Voiculescu! Vezi ca are proces astazi! Si roaga-l sa nu mai manince ardei iute ca d’aia te ustura limba! Sa traiesti bine bai oligofrenule! "
Îmi mai amintesc şi fazele de super cocălar când prezenta emisiunile în maieu : http://www.youtube.com/watch?v=p0Aow687lhE
Când făcea şpagat pentru culturalizarea maselor, dar toate astea pentru că, vorba lui Bendeac : Mihai Bendeac: „Salariul lui Mircea Badea este atât de confidenţial încât nici el nu-l ştie"

| Hombre a răspuns (pentru Arthur):

Observ la tine un fel de boala de ura statuta si cand ai putinta de a o exprima vomiti prea rau. Lasa frate limbajul acesta de lemn mai concret si la obiect.
Apropo sclavagismul a fost abolit. Pentru ceea ce face Mircea este platit si basta.Nu-i poti spune ca e sclav doar pentru ca nu-ti place tie, tu te consideri sclav acolo unde muncesti si primesti leafa?

| Arthur a răspuns (pentru Hombre):

" Ghilimelele sunt semne grafice care se întrebuințează atunci când se reproduce întocmai un text spus sau scris de altcineva. Ele se pun și la început și la sfârșitul unei citări, închizând vorbirea directă. "

| Hombre a răspuns (pentru Arthur):

E bine ca spui ceva si cand nu ai ce sa spui, asta inseamna ca-ti place sa vorbesti si deageaba, si nu te lega de o amarata de virgula singura-n coada "inghizand vorbirea directa" caci orice novice mai atent isi da seama ca e o greseala de tastaura, mai ales ca atat ghilimelele cat si apostrofu' sunt pe acelasi clapa si ca sa merg mai departe cu vorba, cand nu ai ce sa spui de ce vorbesti? Mai ales pe langa subiect.

Răspuns utilizator avertizat
| CoquineNoire a răspuns:

Mi-as schimba orientarea pentru el

| shadovv a răspuns:

Vorbeste cam mult si nu mereu corect.

| ChioruL14 a răspuns:

Tinand cont ca face numai live-uri si are niste glume de te pisi pe tine de ras, e cea mai buna emisiune din Romania... urmata de "in puii mei"
sau invers, nu ma pot hotara

| Woodenpints91 a răspuns:

Ştiu pe cineva care se masturbează la emisiunile lui.

| GusWaters a răspuns:

Este destept,stie sa vorbeasca, si are carisma, dar uneori prea este arogant nejustificat.In rest,are idei sanatoase, fata de majoritatea antenistilor, care numai un lucru stiu.

| sandramaria20 a răspuns (pentru GusWaters):

Da stie sa vorbeasca urat ala e un prost pentru mine! Scuze de expresie!

| Purec a răspuns:

Un prost care se crede destepthappy Arogant, desii nu e cazul.

| LaYeR a răspuns:

Are simtul umorului.

| Fast92 a răspuns:

Este un om foarte destept cu multa coloana vertebrala. Asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere excelenta despre el.

| sandramaria20 a răspuns:

Eu nici daca as fi proasta nu m-as uita la tampitul ala de om e cea mai proasta emisiune si nu pot sa inteleg cum unora le place de el ii un tampit dus cu pluta!*

| musiclover23 a răspuns:

Mie mi se pare un tip foarte destept si amuzant. Are simtul umorului si le zice lucrurilor pe nume. Uneori mi se pare ca exagereaza dar in rest e foarte okbig grin