| TheCrab a întrebat:

Ce parere aveti despre sfarsitul lumii?
despre cutremurele din Tokyo si asa.
astia zic la TV ca vine sfarsitul lumi...
credeti asa ceva?batting eyelashes

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred ca se apropie sfarsitul lumii.Toate semnele ne prevestesc ca traim vremurile sfarsitului.

| Vizitiul a răspuns:

Aici, Iisus. Ce nelamuriri aveti? Ce sfarsit sa vina mah? Voi nu vedeti ca tocmai traiti sfarsitul? Puneti naibii mana pe sapa, plantati un pom, luati-va o sotie si procreati un plod, ca sa nu sfarsiti degeaba.

| Thunder a răspuns:

Acum a fost un cutremur foarte puternic, deja e un semn, totul e un semn. daca ai imaginatie. La un search rapid pe google, iti dau o lista cu niste cutremure devastatoare de-a lungul timpului:
27 martie, 1964: 9, 2 - Alaska - 128 de morti
22 Mai, 1960: 9, 5 - Chile - 5700 de morti
1927: China, Xining - 200.000 de morţi
15 iunie, 1896: 8, 5 - Japonia - 22.000 de morti
13 august, 1868: 9 - Peru - 25.000 de morti
1727: Iran, Tabriz - 77.000 de morţi
1556: China, Shansi - 830.000 de morţi
1268: Turcia, Cilicia - 60.000 de morţi
856 î. Hr.: Iran, Damghan - 200.000 de morţi
Sunt mult mai multe, dar am extras cateva.
"Sfarsitul lumii" da semne de cand a luat nastere aceasta planeta(daca e sa ne luam dupa aceste dezastre ale naturii). Dezastrele naturale fac parte din viata planetei. Ce vezi la televizor sunt doar stiri de senzational, cei care n-au treaba pe acasa vin si isi dau cu parerea. Oamenii au impresia ca in timpul vietii lor va veni sfarsitul.

| GyeBaek a răspuns:

Dezastre naturale sau tot intamplat, si se vor mai intampla deci sa fim serios nu orice dezastru e sfarsitul lumi.

| WR104 a răspuns:

Nu

| nutepriveste21 a răspuns:

Daca tot te uiti la tv si nu intelegi nimic, nu te mai uita si astfel sfarsitul lumii ar veni mai tarziu. Ai putea deveni util mai,, dudaa''. Scuze nu gasesc caciulita la a!

| Elena1234456 a răspuns:

Nu cred.Este doar un cutremur

| Măcrin a răspuns:

O sa vina cu siguranta dar nu cum se spune acum la tv

| Broadband a răspuns:

Toate chestiile astea chiar ne fac sa spunem ca: intr-adevar vine sfarsitul lumii, dar sincer nu cred,
scrie si in biblie :sfarsitul lumii nu vine niciodata
noi il provocam,
daca vrem sa distrugem lumea asta. o distrugem
asta inseamna sfarsitul.
sper ca n-am spus prostiitongue

| stefanutza27 a răspuns:

Sfarsitul lumii trebuia sa fie si in anul 1000 si 2000 s.a.m.d. Sunt foarte putitni oameni care mai cred in tampeniile astea. Eu sfatuiesc pe toata lumea sa nu fie paranoic pentru ca nu are de ce. Sfarsitul lumii va fi atunci cand nu va mai exista viata pe planeta, adica niciodata.

| Ecou a răspuns:

Pacatuiesc pana atunci in caz ca va fi ceva ma caiesc!

| ralfy123 a răspuns:

Nu este adevarat ca o sa vina sfarsitul lumi, sfarsitul lumi va veni cand nu va mai fii oameni credinciosi!

| EuAli a răspuns:

O prostie cu sfarsitul lumii. Oricum,nu ne va afecta pe noi, deci nu-ti fa griji, alea cu 2012 sunt prostii.

| Sapphire a răspuns:

Mama mama dar ce mari destepti si prezicatori se mai dau unii. Macar ati citit putin din Biblie de veniti cu... argumentele astea?
Semnele sunt din ce in ce mai vizibile iar ce se spune ca va veni in 2012 o sa vina, dar voi interpretati total gresit. Nu vine sfarsitul lumii, ci va incepe o noua era.
Cititi din Biblie macar o data-n viata referitor la Apocalipsa! Isi dau cu parerea copii de 13 ani.

| ToKen a răspuns:

Nu vine sfarsitul lumii cand vor ei...asta e sigurwinking

| IamTitanum a răspuns:

Eu nu cred asa ceva, mereu s-au intamplat cutremure si alte chestii si nu a fost sfarsitul lumii.Mayasii aia nu aveau ce sa faca cu calendarul lor si l-au terminat si ei asa cand suna bine 21.12. 2012. E o mare prostie, Dumnezeu ne are in paza si nu va lasa sa se intampla asa ceva.Cutremurul ala e doar ca sa ne faca sa fim mai crediciosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt prostii, nu te ingrijora! Pe noi oricum nu ne va afecta, iar daca se va intampla sa fim si noi putin atinsi de cutremur nu conteaza ca nu moare nimeniwinking Sta tu cuminte si n-ti fie frica! Cu sfarsitul lumii e chiar o prostie! Nu venea in 2012? POate ne pomenim ca vine maine! Penibil, doar prevestitii fara rost si sens...e tot una. Sper ca am lamurit problema! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa mentioneaz ca doar Iisus stie cand vine sfarsitul lumii. Daca unu, mare intelept, zice ca murim saptamana asta, nu inseamna ca e adevarat! Daca avem credinta putem sa traim si 100 de ani! Domnul hotaraste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io sunt mai prost si cred.da nu cred ca se va intampla acum, ci atunci cand spune biblia ca se va intampla.

| maniac a răspuns:

Ehh astia spun ca vine sfarsitul lumii si daca vad ca unu se arunca de pe bloc, n-au ce sa mai dea pe la stiri si zic si ei acolo de sfarsit sa se afle in treabalaughing

| nutsa a răspuns:

Nu stie nimeni cand va fi sfarsitul lumii, dar catastrofe naturale vor fi peste tot