Întrebare recomandată | ViseleSmulgGratii a întrebat:

Ce parerea aveti despre Reiki? Considerati ca se bazeaza pe autosugestie, sau este mai mult de atat? De ce?

V-as ruga sa raspundeti doar daca stiti despre ce e vorba.

Funda celui mai dezvoltat raspuns.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Reiki e o aberatie de la un cap la altul, presupune a lucra cu energii pe care nimeni nu le-a vazut si nimeni nu le-a detectat vreodata. E ca si cum ai vinde pielea ursului din padure, se pot face bani din asta, dar tot inselaciune se cheama.

| 1Mihai1 a răspuns:

Reiki este un sistem de auto-dezvoltare, dar care uita cateva dintre principiile acesteia.

| alphaboss a răspuns:

Reiki este un sistem de „terapie prin lumină" cred