| bleakk a întrebat:

Ce reprezinta o loja masonica?
Masoneria,in general, are legatura cu acele teorii conspirationiste care pot fi adevarate cum ca am fi condusi "din umbra"?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Masoneria este o organizatie in care participi la un club de discutii si participi la spectacole de teatru (numite rituale).

| Tinna666 a răspuns:

Mie mi-a spus cineva ca masonii conduc lumea, ca sunt ca o comunitate, in care toti membrii sunt foarte bogati si pana si conducatorii statelor joaca dupa regulile lor.imi mai spusese ca masonii tin nu stiu cum palma, dar nu mai stiu cum laughing acum eu iti spun ce mi s-a spus si mie, nu stiu daca e adevarat sau nu laughing

| Suomynore a răspuns:

Masoneria,este un concept idiotic care se inchina la zei oculti si fac ritualuri oculte pentru a prezice evenimente si pentru a gasi cai noi prin care sa tina lumea in sclavia banilor,este o societate nu chiar atat de secreta,pentru ca ei cred ca au ajuns prea puternici sa mai fie secreti,de asemenea sunt impotriva Crestinismului,faptul fiind ca diferenta dintre zionisti si masoni nu e prea mare,se zice ca francmasoneria este condusa de zionisti,evreii in general dupa litera Talmudului,nimeni nu stie exact cu ce se joaca acolo,eu personal cred ca diavolul isi bate joc de ei, si ar trebui toti sacrificati ritualic, public in felurile credintei lor sa li se refuze continuarea neamului si a sufletului pentru ce au facut, de asemenea toti cei care au avut legaturi cu lojele masonice ar trebui omorati, simbolic.