| thesmalleternety a întrebat:

Ce se întâmplă dacă lași o sticla goala cu capac de plastic la soare?
Dar una la congelator?

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

La soare mai nimic pentru ca pet-ul rezista la presiune dar in congelator se va deforma spre interior ca urmare a contractarii aerului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-mi plac intrebarile astea cu creanga din frigider, sau cu plumbul din ceaiul bunicii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e de bere si e goala.nu se intampla nimic.Nimeni nu se uita la ea.
Ziceam sa incerci singurica experienta asta.Am frigiderul plin si nu pot eu, ca sa iti dau un raspuns concret.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Un PET rezista si daca-l calca masina. Deci nu se va intampla nimic notabil.

| AlyNDriftKing a răspuns:

Daca o lasi la soare exista riscul de a produce un incendiu.pentru ca razele soarelui o va topi, iar daca o lasi in concelator prea mult ai ocazia sa se sparga.

| Tpuman a răspuns:

Daca o ti la soare nu se intampla nimic doar ca sa incalzeste si daca o pagi la congelator plasticul se va intari pana ce se dezghiata sticla