| AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA a întrebat:

Ce semnificatie are tatuajul-"ochiul lui Ra"? Vreau cit mai multa informatie despre asta.

5 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Hmm nu stiu, dar as putea sa iti dau cateva informatii despre ochiul meu.

| Hokostbaby a răspuns (pentru dannyel86):

Toate bune in articolul pe care l-ai postat dar cand incepe cu masoneria si satanismul egiptean devine o porcarie. Imi pare rau pentru cei care cred aceste lucruri. Informati-va cum trebuie oameni buni si nu mai postati articole conspirative de rahat.

| Hokostbaby a răspuns:

Ochiul lui Horus (Wedjat) (anterior Wadjet - Ochiul Lunii; și ulterior Ochiul lui Ra sau Udjat) este un simbol antic egiptean al puterii regale și protecției zeităților, în acest caz Horus sau Ra (zeu egiptean). Simbolul este interpretat ca o imagine a mamei lui Horus, Isis, și alte zeități asociate cu ea.
(sursa:http://ro.wikipedia.org/wiki/Ochiul_lui_Horus)
Puteam sa iti spun ce cred eu ca este dar informatia din link e verificata, deci adevarata.

| Dudu24 a răspuns:

Eu sunt o fana a Egiptului si nu cred ca are loc la mijloc satanismul si masonismul da na crezi ce vrei.