| angel10 a întrebat:

Ce spuneti: exista sau nu vampiri?

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Nu exista. Dar mai exista si oameni turbati.

113 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu nu am intalnit niciunul.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Asa cum exista si zombii happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nuhappy Nu existawinkingSunt doar superstitii big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu exista.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu exista.

| BUBULINA a răspuns:

Bro stie mai binelaughing)
nu, nu existatongue

| BlueDog a răspuns:

Da exista.

| SweetCandy a răspuns:

Nu...sigur.happy

| Leea1234 a răspuns:

Da exista! (doar unul )si il cheama SENSEI BRO!
nu, nu exista!

| cioko19 a răspuns:

Nu cred in chestii de genu'. tongue

| sorin a răspuns:

Nu

| eu_3271 a răspuns:

Nu exista, dar mi-ar fi placut sa existe.

| georgica29 a răspuns:

Daca atat de multa lume crede in ei inseamna ca are motive serioase. Toata europa stie ca in transilvania au fost vampiri acum mult timp.

| AlinutzaRouz a răspuns:

hai mah serios acum daca chiar exista chiar credeti ca cineva treieste sa-i vada si dupa aia sa se apuce de povestit?
nu zic nici ca da nici ca nu, dar ce e sigur nimic nu s-a dovedit si orice e posibil...

| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, e complicat. legende cu vampiri sunt de peste 4000 de ani. sa stii ca tatal lui vlad tepes, vlad dracul, adica dracula, a baut sange de om. si erzsebeth battory chiar a si facut baie in el. deci, oameni care beau sange exista, da' au colti, pentru ca de la acesti oameni sau inspirat povestile cu aceste creaturi.
ahh, si pot spune ca si canibalii sunt vampiri ca beau si ei sange.

| Sabwy a răspuns:

Nu exista

| JackieSue a răspuns:

Nu exista... ti-o zic sigur

| ing. a răspuns:

Nu exista.happy
Poate daca machiem un om, ii punem niste colti, si ketchup in loc de sange.
laughing

| albastrel a răspuns:

Exista dar doarme acum...bro unde esti?

eu una sincer nu cred ca exista!

| Verdunkleten a răspuns:

Nu exista dovezi nici ca ar exista si viceversa.

| doinitza a răspuns:

Eu ma conduc dupa asta: daca cuvintul asta a aparut in lume, inseamna ca ceva a existat, a fost un inceput...proverbul: nu iese fum fara foc, sau ceva de genul asta, daca nu se intimpla nimic cuvintul asta nu ar fi existat...

| angel10 explică:

Imi place Twilight, dar nu sunt obsedata casy14!
Este doar o intrebare, pareri, nimic mai mult!

| ancalazar a răspuns:

S-au intalnit cazuri de vampirism la oameni ...nu cred in vampirii din filme. happy

| cyufulyky a răspuns:

Nu categirk nuwinking

| diana2235 a răspuns:

Daca exista sunt prea inteligenti ca sa va dati voi seama...

| m5w a răspuns:

M-am documentat ceva timp in legatura cu acest lucru, si am ajuns la concluzia ca Vampiri nu exista.Sunt in schimb grupuri si organizatii in suburbiile multor orase din lume care se considera vampiri.Parerea mea este ca sunt niste oamnei excentrici(cei mai multi sunt in UK, Londra). Sunt de 3 tipuri principale(exista si alte tipuri dar secundare):

Persoane(ei isi spun vampiri)-care se hranesc cu energia omului(fara sa-i faca niciun rau)

Persoane(ei isi spun vampiri)/hibrizi - care se hranesc cu energia omului dar si cu sange uman(sangele este obtinut de la donatori care isi dau sangele prin transfuzie de bunavoie.Bine...nu toti au avut ocazia sa fie intrebati daca vor sa "hraneasca vampiri" cu sange, ci au existat si care nu au fost luati de bunavoie)

Persoane(ei isi spun vampiri)-care se hranesc numai cu sange uman.

Sunt adunati, cum am mai spus, in suburbiile oraselor mari, in cluburi si nu numai.

Dupa ce i-am studiat indeaproape am ajuns la concluzia ca sunt persoane excentrice, si atat.asta chiar daca ei simt nevoia sangelui uman.

In schimb in strigoi cred.Au cu totul si cu totul alta semnificatie decat cea a unui "vampir"

Pentru cei interesati de vampirismul contemporan si daca va permiteti din punct de vedere material, va recomand "Faather Sebashian-Sangvinarium".

| cartofiorrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Logic ca nu exisata da de ce, esti prea obsedat de twilight?

| Claudiu_7827 a răspuns:

DA EXISTA, de obicei in filmele cu vampiri.winking