| Simonica93 a întrebat:

Ceau! Am visat ieri ca eram cu soacra mea intro casa si ma uitam pe geam la prietenul meu si de o data am vazut o racheta care venea spre noi si cand so prabusit de pamant o facut ca un meteorit care aterizeaza pe pamant gen o facut o gaura mare unde o aterizat si mult foc care o incojoara (ceva ca in filme ) si cand am vazut ce se intampla mam puspe jos si miam acoperit fata dar in gandul meu am stiu ca o sa mor si dupa am simtit o senzatie foarte naspa ca si cand mergi intrun parc de atractie intrun lift din ala care te urca pana la o altitudine mare si te lasa deodata jos foarte repede. Si dupa mam trezit. Stiu ca e un vis foarte ciudat dar sincer toata ziua mam gandit ce inseamna ca mori asa de sfarsitul lumii si dece am visat asta. Asa ca daca stiti ce ar putea inseamna daca puteti sa imi spuneti? Mersi oricum!

Răspuns Câştigător
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Multi au acest gen de vise. Si eu am visat de multe ori ca mor sau ca e sfarsitul lumii dar in viata reala nu s-a intamplat nimic deosebit deci e doar un vis.

5 răspunsuri:
| AdyColt a răspuns:

E doar un vis

| AndreiAndrei89 a răspuns:

Iti zic eu totul despre acest vise. Poti sa visezi ceva urat din cauza ca in ziua respectiva ai fost suparata, ai plans, te simteai singura, etc sau te gandeai la sfarsitul lumii sau la ceva urat inainte sa te culci.Totul porneste de la creier. Daca ai o zi fericita si te bucuri nu o sa mai visezi urat.Visele sunt erori ale CREIERULUI.Nu are treaba cu viata reala! De ex:eu am visat o data fantome si un oras ireal si stiam ca ala era doar un vis laughing.Eu ma jucam pe acolo cu fantomele si stiam ca e un vis.La final m-am omorat ca imi era cam frica de demonii care aparusera laughing.Din cauza ca inainte sa adorm m-am gandit numai la "e un vis", creirul a "procesat" si uite cum stiam ca sunt in propriul meu vis laughing).Nu mai da importanta viselor. Daca te sperie incearca sa fii fericita macar inainte de culcare.

| DragonWasp a răspuns:

Hmmm... Visurile sunt informatii (de obicei date de stimuli vizuali sau auditivi) stocate in creier incalcite si combinate de acesta in timpul somnului. Visul nu semnifica nimic extraordinar dar senzatia aceea de cadere era datorata unei contractii involuntare a muschilor, senzatie pe care a avut-o cred ca fiecare, macar o data. (atunci cand merci pe scari la metrou si dintr-o data cazi de ex)
Citisem intr-o vreme despre asa ceva. De fapt, corpul si constiinta sunt legate si isi duc dorul. Daca corpul vede ca constiinta se comporta straniu, de ex daca tu nu adormi, dar stai intins corpul o sa trimita un semnal nervos pentru a vedea daca totul e in regula. De fapt, corpul are impresia ca ai murit laughing Trimite semnalul ''Hei, ce faci ma?'' si te trezeste. Asta e toata povestea ^^

| Simonica93 explică:

Mersi pentru raspunsuri! Am vrut sa dau funditã lui eushiatat33 numai ca fiin noua pe TPU am apasat ca nebuna!

| Simonica93 explică:

Da tu ai venit pe sit-ul asta sa inveti cum sa scrii romana sau sa raspunzi la intrebari? Mersi ca tiai luat din timp sa pui comm la intrebarea mea :*