| Sangerosul a întrebat:

Cine a fost Leonardo Da Vinci? Cel mai bun raspuns primeste panglica!

Răspuns Câştigător
| Sangerosul explică:

Da vinci a fost un geniu. un pictor geniu, un inventator geniu. sa nu uitam ca nici in ziua de azi, oamenii n-au reusit sa-i "descifreze" secretele ascunse in picturi.a fost un om care adora mult scrierea in oglinda. multi au gasit multe secrete in picturi, asezandu-le in oglinda. da vinci a inventat

10. Scrierea in oglinda
9. Costumul de scafandru
8. Podul rotitor
7. Masina de zburat
6. Tunul cu trei tevi
5. Surubul aerian
4. Orasul Ideal
3. Masina cu auto-propulsie
2. Erele geologice
1. Omul Vitruvian

multe dintre ele au ramas schite. daca vrei sa citesti despre astea poti intra aici

http://www.artline.ro/Inventiile-lui-Leonardo-da-Vinci-13197-1-n.html

8 răspunsuri:
| DBlack a răspuns:

Mai poti vedea si aici http://www.antena3.ro/......54830.html

| Neimportant a răspuns:

Leonardo da Vinci (n. 15 aprilie 1452, Anchiano/Vinci, Italia - d. 2 mai 1519, Cloux/Amboise, Franța) a fost un pictor, sculptor, arhitect și om de știință italian.

Uite mai multe aici :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Leonardo_da_Vinci

| SongElena a răspuns:

Dne cum sa nu stii cine a fost Leonardo Da Vinci...a fost unul dintre cei mai mari pictori.winking

| Sangerosul explică (pentru SongElena):

Ba,eu vreau un raspuns! Nu o zorcitura de raspuns-intrebare, totusi twinsKaulitz faina poza de unde ai luat-o?

| StefyRO a răspuns:

Cel mai mare pictor pana la ora actoala.

Răspuns utilizator avertizat
| mika321 a răspuns:

Wikipedia sigur o sa te ajutewinking

| liviuyyy a răspuns:

Cel mai mare pictor din Italia daca nu ma insel in secolul 18 si cautai ca is faine picturile si scumpe