| AvalohAlyn a întrebat:

Cine a incercat sa aplice invataturile din cartea "Secretul" de Rhonda Byrne?(sau filmul Secretul)
A functionat? A mers, la voi?

8 răspunsuri:
| AlxMro a răspuns:

Lipseste ceva foarte important din acele invataturi. Aceea este munca! Putem sa ne indeplinim orice vis(in anumite limite) atat timp cat avem vointa, dorinta si Muncim pentru el.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Chiar o sa vad filmul.

| R0R0 a răspuns:

Tocmai ti-am zis ca n-am citit-o laughing

Răspuns utilizator avertizat
| suffarstar a răspuns:

Nu merge măi, pentru că nu se bazează pe o cunoaştere psihologică nici măcar minimală. Nu există un subconştient pe care TU să-l poti programa şi el să te ducă pe direcţia aleasă. E total fals. Este vorba despre o carte care s-a vândut în milioane de exemplare, e o carte care e făcută să fie vândută şi nu să ofere o reţetă. O astfel de reţetă nici măcar nu există. Fiecare dintre noi speră să de găsească o formula magică care să-l ducă, cu minimul de efort, la o bunăstare materială şi afectivă. Poţi să alegi să crezi ce vrei. La mine nu a mers şi nici nu avea cum să meargă. În momentul de faţă, nici nu-mi doresc să fi mers. Dacă vrei bani, citeşte-l pe Kiosaky. Dacă vrei succes pe plan sexual, citeşte Arta seducţiei. Simple as that. Dacă mai cteşti şi o psihologie minimală, te poţi considera un om fericit. Depinde ce-ţi doreşti. Nici nu îmi vine să cred cum am putut crede într-o prostie aşa de mare cum e The Secret (evident, bănuiesc de ce).

| suffarstar a răspuns:

Deşi ţi l-am mai dat pe tipul ăsta, ştiu că l-ai ignorat: www.youtube.com/watch?v=htWWCAILbPQ
www.youtube.com/watch?v=Z380KXcdUuw

| VibeTrix a răspuns:

Nu

| Aberdeen a răspuns:

Am încercat, dar nu cât trebuia. Și nici cum trebuia. Voi mai încerca, acum că m-ai remotivat... big grin