| anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a spus: " ceva nu poti defini nu exista." Asa sa fie?

8 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Mie alticineva mi-a spus sa cred doar 5% din ce imi spun altii, si 20% din ce vad.

| OOOLEOOO a răspuns:

Ceea ce creierul nu percepe, nu exista si tot ceea ce creierul percepe inexista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,e gresit.
Nu poti sa dai o definitie pentru arta, nu poti sa dai o definitie pentru inteligent, nu poti sa dai o definitie pentru dragoste, durere.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Unii oameni din africa poate nu stiu sa defineasca internetul, dar asta nu inseamna ca nu exista.

| ExprimareLibera a răspuns:

Nu, ce raționament aiurea.
Zeii mitologici pot fi definiți, dar tot nu există.

| anonim_4396 explică (pentru ExprimareLibera):

Daca ar fi adevarata propozitia "ceva ce nu poti defini nu exista" nu ar insemna ca trebuie neaparat sa fie adevarat ca orice poti defini exista.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa e, dar știm amândoi ca nu e adevărat.

| UnderPressure a răspuns:

Corect.