| CrysisMD a întrebat:

Considerați ca societatea din jurul nostru e o iluzie și noi vedem doar ceea ce vrem sa vedem sau nu?

Răspuns Câştigător
| unknow a răspuns:

Uite,.nu stiu sa-ti explic daca e sau nu o iluzie, si nu stiu sa-ti explic ce vreau eu sa vad in aceasta iluzie,[daca ar exista]... Stiu doar sa-ti spun ca fiecare face ce vrea, si tu sti asta! dar nu sti de ce face fiecare ce vrea!winking,...ei bine,.iti spun eu: acest lucru se intampla pentru ca fiecare om vede alfel viata, si acum depinde daca e sau nu iluzie! Sunt multi oameni, si fiecare o vede in fleul lui, o intelege in flelul lui, fiecare om percepe viata intr-un mod UNIC. deci, nimeni nu poate stie daca e sau nu o iluzie, fiecare isi exprima punctul de vedere, opinia, fiecare spune ce se vede din unghiul luiwinking

TaKe carewinking

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Omule sa iti raspund cu alta intrebare!
...,, credeti ca actritele ce joaca in filme deocheate sunt curve,,
raspuns : ...cui ii pasa duda? da-le dracu, iti place doar ce vezi, nu iti pasa de ele!
asa e si cu lumea! si ce daca totul e doar o iluzie? ..iti traiesti viata? butthurt me daca e o iluzie sau nu!
*btw. nu ma lua in seama m-am imbatat cu cola *

| harciog a răspuns:

Am vazut la un cinema o invitatie la film, la o vizionare in tridimensional dar nici urma de ochelari.In schimb la o intrare ne facea primirea Lucian Bute, la alta Ciprian Sora si la ultima Catalin Morosanu.A fost un film pe cinste si era real, real fara nici o tehnica de deformare a realitatii.Atita doar ca am stat cu piine cu vin la ochi.

| Marcian a răspuns:

Matrix frate!

| costis a răspuns:

Chiar daca ar fi in mare parte iluzie, o parte din fiinta umana e reala, n-as putea sa o definesc prea bine, dar e legata de "zona" dorintelor profunde, a deciziilor. De asta zic ca si responsabilitatea e reala.

| noi3 a răspuns:

"Lumea este oglinda in care te privesti"
uite un documentar interesant:
http://video.google.com/videoplay?docid=7239169544268439911

| ElenaMaria1 a răspuns:

Sigur eu nu vad doar ce vreau! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o iluzie(!).
Cat despre vazut,poti sa ai si auz selectiv,de ex.
,, Ceea ce vrem,, vine de fapt din creier.Cu ochii oricum vezi ce este,nu selectezi.Dar pe masura ce creierul spune nu(,, vedem doar ceea ce vrem,, cum ziceai), ochii spun da.
Depinde de persoana si de creierul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba de "ochelaristi". Este adevarat ca unii vad numai ce vor, dar intotdeauna ii va aduce cu picioarele pe pamant un sut in curulet, bine plasat (viteza de executie, directie, motivatie).

| vasybug a răspuns:

deoarece nu stii raspunsul la cele mai importante intrebari " cine sunt? de ce exist?,