| OOOLEOOO a întrebat:

Consumul de carne este normal, consumul de insecte este scarbos. De unde a aparut aceasta morala in societatea noastra?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la niste prosti care nu lea iesit ceva util din gura

| doctorandus a răspuns:

In Biblie e o lista de insecte care pot fi mancate (sunt mancare cuser).

| Mussette a răspuns:

Fiindca insectele au foarte multe proteine.

| Teardrop a răspuns:

Cu ce probleme vă ocupaţi timpul...
În primul rând, e cam greu să creşti insecte. Apoi, e destul de greu să le găteşti. Apoi, au atât de puţine proteine, încât ar trebui să le mănânci cu sutele.

În concluzie, nici n-are rost să faci din insecte masa principală a zilei.

| NakaTaka a răspuns:

Exact cum a zis PisicutzaCrrr. Contin proteine si o cantitate mai mica de steroizi. Lor li se pare scarbos pentru ca nu au mancat asa ceva.