| mentholinks a întrebat:

Controlam noi carnea sau ne controleaza ea? ma refer la corp.

12 răspunsuri:
| Aiwendil a răspuns:

Amandoua se ajuta reciproc una pe alta pentru ca suntem un intreg format din corp, inima(suflet) si creier(constiinta).

| sublime89 a răspuns:

Creierul controleaza intregul organism.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Corpu de control de la OPC controleaza carnea, nu noi.

| Duucu a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Day,you made my sir.

| OmuCuBasca a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

EPIC! Bravo!

| OmuCuBasca a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Daca te referi agramat vei avea surprize. Ca asta:
Esti user-ul mileniului 3, dar gandirea ta este de domeniul mileniului -13.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care noi? Creierul controleaza tot. daca la asta te referi.De fapt se controleaza una pe alta.

Numai cand suntem in calduri nu mai controleaza nimeni nimic.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O controlezi sau nu. oricum oamenii mereu au vrut sa scape de ea, nu au decat carne, e singurul lucru de care pot scapa. esti dependent de limite ca sa te simti liber dar totodata trebuie sa te simti plin. sa faci in asa fel incat sa fii plin fara carne

| Buresbista123 a răspuns:

Nu exista noi si ea, esti un tot

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Depinde cat de bine sunt batatorite legaturile cu cortexul. Oricum ai niste drame existentiale de ma bufneste rasul...

| mentholinks explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Da... si pe mine ma bufneste cateodata trebuie sa recunosc.

| Swan39 a răspuns:

Există o relaţie de reciprocitate între cele două (corp şi minte). Desigur, se poate întâmpla ca unele legături să se "rupă", din cauza unor boli, astfel încât capacitatea de control să se diminueze, mai mult sau mai puţin.